Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Predohrávky a dohrávky ukončili jesennú časť aj na Gemeri

Nožničky. Kapitán Mészner si zápas vychutnával. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 10. nov 2014 o 23:00

Úplnú bodku však dá až stredajší zápas Slovnaft Cupu medzi Rožňavou a DAC Dunajská Streda.

Predohrávkou prvého jarného kola v regionálnych súťažiach a dohrávkami odložených zápasov v okresných súťažiach sa uplynulý víkend uzavrela jesenná futbalová sezóna.

GEMER. Rožňavčania v predohrávke 16. kola hostili na domácom ihrisku Kráľovský Chlmec.

Hostia, ktorým sa na jeseň nepodarilo získať ani bod na súperovom ihrisku, prišli s jasnou defenzívnou taktikou. Tá občas prerastala až do zdržovania. Hráčom SP MFK sa dlho nedarilo strelecky presadiť. Až v závere polčasu ukázal cestu kapitán Mészner, keď po rohu otvoril účet.

Hostia mali v prvom i druhom polčase po jednej veľkej šanci, no bez efektu. V oboch prípadoch stál Skokan na svojom mieste. Po prestávke sa domáci ešte viac zahryzli do súpera a nebezpečný pre obranu hostí i brankára bol znova Mészner. Obrana si s ním nevedela rady a tak po efektných nožničkách pridal druhý gól.

Na konečných 3:0 upravil Milata.

Záver jesennej časti tak Rožňavčania zvládli a v oboch domácich zápasoch bodovali naplno. Zimovať budú na ôsmom mieste tabuľky IV. ligy Juh so skóre 24:21 a s 22 bodmi na konte.

Ďalšie zápasy

Predohrávalo sa aj v V. lige. Už v sobotu zdolala Gemerská Hôrka na domácej pôde Kokšov–Bakšu najtesnejším rozdielom. Vďaka tomu preskočila v tabuľke práve tohto súpera. Výhodu domáceho prostredia naplno využili aj hráči Gemerskej Polomy.

Po dvoch góloch Mil. Galla a jednom Macáka zvíťazili nad Ťahanovcami.

Betliarčania nastúpili na zápas s Gečou len v desaťčlennej zostave, no dohrali ho do konca. Ba ani výsledok 2:7 nebol taký hrozivý ako tie z predchádzajúcich kôl. Jesennú časť sa tak podarilo dotiahnuť do konca. Vedenie klubu má teda celú zimnú pauzu na doriešenie otázky ako ďalej.

Podhradčania vycestovali do Ďurkova presne jedenásti a domáci im začali oplácať prehru z úvodného kola už od 9. min. Nakoniec sa skončilo výsledkom 0:5. Lepšie na pôde súpera obišli Dobšinčania. Čečejovciam dokázali dať dva góly aj na ich pôde.

A ešte k tomu zahodil P. Husár v závere prvého polčasu penaltu, čo však o chvíľu napravil gólom. Pri druhej penalte v závere zápasu M. Poliak nezaváhal. Domáci však súperovi situáciu uľahčili, keď od 57. min. hrali bez vylúčeného Dieneša.

Pohľad do tabuľky hovorí, že Gemerská Poloma sa dobrým finišom bodovo dotiahla na Krh. Podhradie, ba o skóre ho aj preskočila. Zimovať tak bude na štvrtom mieste. Obe mužstvá majú zhodne 23 bodov. Gemerská Hôrka je s 21 bodmi na deviatom, Dobšiná so 16 bodmi na jedenástom mieste. Tabuľku uzatvára Betliar so štyrmi bodmi.

V I. triede zdolala v dohrávke 6. kola Krh. Dlhá Lúka presvedčivo Vyšnú Slanú 7:0. Bodovo sa tak dotiahla i predbehla Rudnú. Obe mužstvá majú zhodne 28 bodov a na vedúcu Drnava strácajú len jeden bod.