Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Predčasný návrat domov ho zaskočil, dôvod nepočul, iba sa o ňom dočítal

Sportnet|Publikované 15. nov 2002 o 23:00

Zvolen Príchody aj odchody tvoria neodmysliteľnú súčasť diania v extraligových tímoch nielen v prípravnom období, ale i počas súťažného ročníka. Na

tom nie je nič čudné, lebo skladba kádra to nie je ukončená záležitosť, niečo nemenné, ale proces, ktorý nejaký čas trvá. Záleží na výsledkoch, výkonoch, spokojnosti, respektíve intenzite hromobitia. Preto nemožno zazlievať funkcionárom i trénerom, že zavše siahnu i k obmene súpisky. Aj v popradskom celku sa udiali v poslednom čase niektoré zmeny. K hráčom, čo si museli vyzliecť predčasne dres ŠKP, patrí tiež Peter Gallo (na snímke vľavo), kmeňový hráč Zvolena, ktorý sa vrátil z hosťovania pod Tatrami domov.

Petra sme zastihli akurát v situácii, keď nevedel, na čom je. Odohral už stretnutie za rezervu v prvej lige proti Ružinovu, v najvyššej súťaži sedel zase na striedačke HKM ako náhradník v meraní síl proti Košiciam. "Tak to vyzerá, že budem pendlovať medzi áčkom a béčkom. Lebo obranné rady v prvom tíme HKM sú sformované, defenzíva sa kryštalizuje dva-tri roky a ťažko je získať stabilný flek," rozhovoril sa 24-ročný hokejista, ktorý si už vo svojej kariére zvykol na hosťovania v iných kluboch. Takto pôsobil predtým v Nitre, Liptovskom Mikuláši i v Košiciach. "V Poprade som mal podľa zmluvy účinkovať do konca sezóny, apríla budúceho roku. Predčasným návratom som bol zaskočený, hoci som niečo šípil už predtým. Keď sme totiž hrali naposledy vo Zvolene, tak som od tunajších funkcionárov počul i také hlášky, že nie som veľmi žiadúci v ŠKP." Zaujímalo nás, ako mu v popradskom klube zdôvodnili rozhodnutie nevyužívať ďalej jeho služby. Odpoveď bola prekvapivá, lebo vraj sa nedozvedel nič konkrétne. "Akurát som sa pár dní po tom, čo som odovzdal výstroj, dočítal, že som podával slabé výkony . Zrejme to najviac zavážilo. Naozaj ale neviem presnú príčinu. Najprv mi to oznámil vedúci mužstva a potom tréner Ján Šterbák s tým, aby sa mi darilo a aby som sa hlásil vo Zvolene."

Paradoxne Peter odohral väčšinu stretnutí, vynechal iba pár duelov. Nepocítil predtým nejaký varovný prst ako znamenie, aby pridal. "Nebol som špeciálne viac kritizovaný než ostatní za chyby, inkasované góly. Mám na môj odchod svoj názor, druhá strana tiež disponuje svojím stanoviskom..." Nezapadol teda do herného systému? "Nikto mi nič nenaznačil, aby som pridal, lebo inak si viac nezahrám. Iba to, čo som sa dočítal v tlači. A čí s tým súhlasím? K tomu sa nebudem vyjadrovať." Gallo nerátal s eventualitou, že nedokončí sezónu medzi policajtmi. Aj preto, že pred zakotvením v Poprade bol mesiac na skúške. "Dopadlo to tak, ako dopadlo, čo sa dá robiť. Idem ďalej, zaujíma ma pokračovanie kariéry. Nevylučujem, že sa ocitnem zase na hosťovačke, ale už sa tak ľahko nedám opiť rečami, hoci s nikým som nemal pod Tatrami žiadny konflikt a už tobôž vylučujem to, že by som bol komusi menej sympatický. Tak sa to proste udialo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.