Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Predčasný koniec mu ubral z chuti, ale premohol sa

Ladislav Totkovič. Po odchode z MFK zakotvil v Liptove. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 28. apr 2009 o 22:00

Po tom, čo pred časom skončil pri tíme futbalistov MFK Košice B tréner Ladislav Totkovič, sa nevedelo, či bude pokračovať v štruktúrach klubu. Uplynulo pár týždňov, a preto nás zaujímalo, ako sa odvíja jeho ďalší osud.KOŠICE. Hoci je stále viazaný predošlým klubom, predsa v ňom nezostal. Naopak, v uplynulých dňoch začal fungovať v novom pôsobisku.

Zmluva stále platí

Ide o džentlmenské gesto, lebo k rozviazaniu kontraktu nedošlo. "Na základe rozhovoru s prezidentom zmluva je rešpektovaná do jej konca, ale vzhľadom na to, že v Košiciach pre mňa i môjho asistenta Jaroslava Rybára nebola práca, tak sme z MFK nadobro odišli," poznamenal L. Totkovič. Hoci po predčasnom konci na východe nemal veľkú chuť okamžite pokračovať v inom tíme, predsa prijal ponuku z Liptovského Mikuláša aj na základe predošlých kontaktov s funkcionármi počas účinkovania v Ružomberku. "Šéf košického futbalu mi oznámil, že ak aj si nájdem angažmán, zmluva s MFK je platná, nebol som teda limitovaný." Do Liptova odišiel sám, bez J. Rybára, ktorý je nateraz bez ďalšieho angažmán. Totkovič vykonáva funkciu hlavného kouča zatiaľ do konca sezóny. Na margo rošád, ktoré sa udiali u druholigistu, sa nechcel vyjadrovať. "Oslovili ma, lebo vedeli, že som voľný, a tak som to prijal."

Proti logike

Aj tento kormidelník neprijal s úľavou to, že pri béčku končí. Vie však, že trénerský post je háklivý. Nikdy si nikto nemôže byť istý, kedy udrie jeho posledná hodina. "Rozhodnutie, ktoré predchádzalo môjmu odvolaniu, nebolo pre mňa logickým vyústením situácie. Počas dvoch rokov strávených v tomto prostredí som sa snažil o to, aby mladí išli dopredu a atakovali prvoligovú či corgoňligovú súpisku. Ľahko sa dá vyrátať, koľkí napríklad dorasteneckí majstri Slovenska sa presadili." Snažil sa zabudovať omladinu, čo považoval za hlavný cieľ. "No asi to, že sme boli pod čiarou v prvej lige, bolo rozhodujúce pri spomínanej zmene." V kádri sa premlelo niekoľko desiatok adeptov, čo vplývalo na neustálu obmenu zostavy. No bývalý realizačný tím mal na mysli hlavne to, aby béčko bolo podporným bataliónom pre áčko. Samotnú organizáciu a filozofiu v košickom futbale však L. Totkovič považuje za účelnú a prospešnú. Na otázku, čo by robil lepšie a inak, keby si toto účinkovanie mohol zopakovať, odpovedal, že má čisté svedomie vzhľadom na maximálne nasadenie. Priznal, že hoci pracoval vo viacerých kluboch, predsa k MFK získal najlepší vzťah. "Viete, výsledky boli závislé aj od toho, koľko posíl prišlo z prvého celku. Prvá liga je náročná súťaž a ťažko sa nám víťazilo, lebo súperi disponovali skúsenými jednotlivcami." I po odchode je však hrdý na to, keď si prečíta zostavy A i B tímu a registruje, koľkí z tých, čo mu prešli rukami, sa usalašili na scéne oboch najvyšších súťaží. "To ma napĺňa dobrým pocitom, hoci ešte nejaké zámery v talóne zostali..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.