Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Predcasne ukoncenie zápasu v Krompachoch pre pokles hrácov Betliara pod sedem sa inác, ako hanbou nedá nazvat

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Šlágrom štvrtej ligy skupiny Juh bol súboj dvoch našich zástupcov Spišská Nová Ves Žakarovce, v ktorom domáci zvítazili tesne 2:1.

Zaujímavostou kola bolo nedohrané stretnutie v Krompachoch, kde pre pokles hrácov Betliara pod sedem musel hlavný rozhodca zápas predcasne ukoncit. V piatej lige dosahovali mužstvá z regiónu Spiš striedavé úspechy. V skupine J-Z mužstvá zo špice tabulky Prakovce, Chrast nad Hornádom a Rudnany bodovali naplno. Spišské Podhradie rozdrvilo Malý Lípnik vysoko 9:0, ale rovnakú prehru zaknihovali Harichovce vo Vyšnom Opátskom.

IV. LIGA

SP. NOVÁ VES ŽAKAROVCE 2:1 (0:0)

Regionálne derby malo opatrný zaciatok z oboch strán. Domáci si vytvorili v úvode stretnutia územnú prevahu, Melnicuk v 11. minúte z hranice šestnástky zbrklo zahodil. Žakarovce hrali pozorne v obrane, ktorú umne dirigoval kapitán Janiga. Nebezpecím pre Spišiakov bol hlavne mladucký šestnástrocný Hric, ktorý v 24. minúte prenikol až k Tökölymu, ale lopta sa nedokotúlala do brány. O pät minút Melnicuk mal gól na kopacke, ale Vano zachránil. Hostia pohrozili ešte Hricom v 36. minúte, ale domáci gólman zabránil istému gólu.

Druhý polcas zacali Spišiaci tvrdou strelou Fulajtára, ktorú Vano vyrazil na roh. Najlepší hrác hostí Hric prenikol v 55. minúte do šestnástky domácich, ale nemohol zakoncit svoje sólo, bol faulovaný, ale píštalka hlavného rozhodcu na prekvapenie zostala nemá. O šest minút Fulajtár ideálne uvolnil Melnicuka a ten vedla Vana poslal loptu do siete 1:0. Hostia sa dockali vyrovnávajúceho úspechu v 80. minúte, ked Garcár lobom prekonal Tökölyho. Už sa zdalo, že toto zaujímavé stretnutie skoncí delbou bodov, v nadstavenom case po obrovskej chybe lavého obrancu Macejka Melnicuk hlavou zabezpecil tri body pre Spišiakov. Pred 400 divákmi s chybami rozhodoval Kokoška. SP. NOVÁ VES: Tököly Láclav, Koniar, Maxim Martinický, Fulajtár, Rataj, Sirko, Melnicuk Kandrác, Urich, striedal: Jurjak. ŽAKAROVCE: Vano Majláth, Švarc, Macejko Ledvinský, Garcár, Janiga, Hrobko, Vlcko Danielis, Hric, striedali: Petrík, Maršálek, Kalavský.

J. KLAPÁC

KROMPACHY BETLIAR 8:0, nedohrané

Zaciatok ešte nedal tušit, že futbal dostane v tomto stretnutí poriadne zaucho. Domáci bez potrestaných hrácov od prvej minúty zatlacili súpera pred jeho šestnástku. V bráne hostí zo zaciatku caroval skúsený Dorkin, ale už v 3. minúte ho po prvýkrát prekonal M. Ontko. V 13. minúte zvýšil na 2:0 Pavlík a od tejto chvíle to bola hra macky s myšou. Dalšie góly (štyri) pridal s chutou hrajúci M. Ontko.

To, co nasledovalo po polcase sa nedá nazvat ako hanbou druhej najvyššej krajskej sútaže. Hostia vybehli len s ôsmimi hrácmi (traja zostali v šatni) a to dávalo tušit, akým smerom sa bude vyvíjat tento zápas. Najviac sa nabehali rozhodcovia, lebo z hrácov hostí sa stále dával niekto ošetrovat. V 60. minúte odstúpil další hrác Betliara a o desat minút neskôr hlavný rozhodca pre pokles hrácov Betliara pod sedem stretnutie predcasne ukoncil. To nepamätajú ani tí najstarší pamätnícu krompašského futbalu. Pocetná divácka kulisa len nechápavo krútila hlavou, ci je to vôbec možné. KROMPACHY: Štovka Zahuranec, L. Ontko, Ulicný Mochlár, Kurilla, M. Ontko, Pavlík, Šmida Borza, Lesnák, striedali: Borženský, Župa.

P. HORVÁTH

V. LIGA

RUDNANY SP. VLACHY 4:0 (2:0)

Domáci splnili v tomto zápase bez väcších problémov úlohu favorita. Väcšinu zápasu mali hru pod kontrolou a konto brankára hostí mohlo byt zatažené aj väcším poctom gólov. Na tom, že tomu tak nebolo, sa podpísal tažký terén a nepresná muška domácich hrácov. Hostia výkonom nepresvedcili a až na nastrelené brvno v druhom polcase si väcšiu gólovú príležitost nevypracovali. Rudnianci zaknihovali povinné vítazstvo, ked skóre zápasu otvoril Slamený a dalšie góly pridali Labanc v prvom a Ošust a Dunka v druhom polcase. RUDNANY: Brezovaj Orság, Sasák, Filip Mihok, Schmidt, Labanc, V. Hudácek, Ošust Dunka, Slamený.

P. BREZOVAJ

PRAKOVCE ŠTÍTNIK 3:0 (0:0)

Hostia sa v Prakovciach predstavili dobrou kombinacnou hrou. Na tažkom teréne v prvom polcase zacali domáci s elánom a hned v úvode dve cisté šance nepremenili Hulic a Slovinky. Domáci mali prevahu pocas prvého polcasu, hostia mali jednu cistú šancu, ale Gordan bravúrne zasiahol. Po bezgólovom prvom polcase sa domáci vrhli do útoku a ich snaha bola korunovaná v 64. minúte, ked Opremcák premenil pokutový kop, po faule na Slovinského. V 66. minúte stopér hostí tvrdo zastavil V. Regeca musel predcasne pod sprchy. V 70. minúte po nádhernej samostatnej akcii vsietil druhý gól Hulic, ked obišiel aj brankára. O pät minút neskôr kanonier V. Regec zaznamenal tretí gól. Domáci sa dobrou hrou odvdacili dlhorocnému funkcionárovi FK Prakovce Pavlovi Križekovi, ktorý oslávil šestdesiatku, ku ktorej mu aj touto cestou blahoželáme. Pred 250 divákmi rozhodoval Uhlár. PRAKOVCE: Gordan Cech, Opremcák, Stoklas Kuchta, J. Regec, Silla, Slovinský, Klekner V. Regec, Hulic, striedali: M. Jano, Lukáš, Žiga.

J. NIŽNÍK

NÁLEPKOVO HELCMANOVCE 3:0 (1:0)

V Nálepkove boli diváci s úrovnou futbalu spokojní, hlavne v druhom polcase podali domáci dobrý výkon. Na tažkom teréne bol zaciatok vyrovnaný, s optickou prevahou zverencov trénera Nagyho. Hostia sa zamerali na defenzívu a cakali na chybu domácich, ktorí mali štastie v 25. minúte, ked dobrú gólovú príležitost mali Helcmanovcania. Predtým nepresne mierili Dunka a Sovel. V 30. minúte po rýchlom protiútoku Plachetkovu strelu tecoval obranca hostí a domáci viedli 1:0. V druhom polcase zapli Nálepkovcania na vyššie obrátky, ovládli hru a v 60. minúte Vnencák zvýšil na 2:0. Další priebeh stretnutia už bol jednoznacný na 3:0 upravil po úniku Vnencáka Sovel. Posledná dvadsatminútovka bola festivalom zahodených príležitostí. NÁLEPKOVO: Daniel Šrenkel, Holecko, Turcan Varga, Plachetka, Kuchár, Dunka, Vozár Sovel, Bendík, striedali: Vnencák, Patz, Kiššák.

A. NAGY

CHRAST n/H JABLONOV 7:3 (4:0)

Na prekvapenie domácich hostia posilnení o štyroch nových hrácov sa prezentovali na tažkom teréne dobrým futbalom. O osude stretnutia rozhodli Chrastania už v prvom polcase, ked štyrikrát prekonali gólmana hostí. Za domácich sa dvakrát do listiny strelcov zapísali Javorský a Štefko, po jednom pridali Sopkovic, Dirda, Marián Jancár. Zápas sme vyhrali aj bez penazí, o ktorých si myslí prezident FK Smižany, že ich dávame rozhodcom, strucne uviedol po zápase predseda FK Sokol Chrast nad Hornádom Ladislav Jancár. Pred 150 divákmi rozhodoval Kocišcák. CHRAST n/H: M. Šefcík Mihálik, L. Jancár, L. Jancár Žiga, Sopkovic, Filip, Dirda, Celec M. Jancár, Javorský, striedali: J. Šefcík, Š. Pukluš, Štefko.

L. JANCÁR

TAHANOVCE SMIŽANY 3:0 (0:0)

V. OPÁTSKE HARICHOVCE 9:0 (4:0)

SP. PODHRADIE M. LIPNÍK 9:0 (3:0)

Domáce MŠK sa vysokým vítazstvom rehabilitovalo za prehru z minulého kola vo Zborove. Od zaciatku prevýšili súpera po všetkých stránkach. Gólové hody odštartoval v 20. minúte Komara. Strelecky sa zaskvel S. Fábry autor štyroch gólov. Dalšie góly zaznamenali dvakrát Glevický, L. Fábry, Gonda. Podhradcania ešte nastrelili dvakrát žrd a dalšie dobré príležitosti chytil gólman Lipníka. Hostia hrali od 31. minúty bez vylúceného obrancu Pjataka. Futbalisti Spišského Podhradia si za predvedený výkon zaslúžili potlesk 150 divákov. SP. PODHRADIE: Tirpák Galovic, Barbušcák, Gonda Grivalský, L. Fábry, Komara, Marko, Richtarcík Glevický, S. Fábry, striedali: Sedlacko, I. Krendželák, V. Krendželák.

J. KOMARA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.