Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Pred zápasom by Košičania bod brali

Žlto–modrí si priviezli z Ružomberka bod. Ich jediný gol strelil útočník Ján Novák (vpravo). (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 1. sep 2014 o 22:00

Košičania sa už chytili lana, ktoré visí na dne ligovej tabuľky a pomaličky sa začínajú šplhať nahor.

Po domácom víťazstve nad Trnavou (2:0) si priviezli prvý bod aj z cudzieho ihriska, za remízu 1:1 v Ružomberku. S trojbodovou stratou na Ružomberok a Myjavu sú však stále poslední.

KOŠICE. O remíze v Ružomberku sa hovorí, že bola spravodlivá. Možno, ale Košičanom sa bod spod Čebraďa akosi máli.

„Pred zápasom by sme bod z Ružomberka brali, ale teraz si myslím, že sme odtiaľ mohli doviezť aj všetky tri, lebo prvý polčas, aj napriek inkasovanému gólu, bol z našej strany veľmi dobrý. Mohli sme ten zápas celkom otočiť a vyhrať. Bod je pre nás málo,“ tvrdí kapitán košického MFK Peter Šinglár.

Za „normálnych“ okolností by na víťazstvo možno stačil aj jediný gól Jána Nováka, keby Košičania neinkasovali, čo sa im občas stáva, hneď v úvode duelu a potom museli manko doháňať.

„Je to o koncentrovanosti každého hráča na ihrisku. Asi nie sme dostatočne koncentrovaní na začiatok zápasu, lebo počas úvodných minút často inkasujeme lacné góly. A tie môžu niekedy rozhodnúť o celom zápase, lebo nás zrážajú do kolien. No teraz v Ružomberku, paradoxne, nám ten inkasovaný gól pomohol, že nás viac vyburcoval, aby sme to zvrátili.“

Opustia ligový suterén?

Pánboh zaplať aj za ten bod z Ružomberka, veď ešte donedávna bol košický účet celkom prázdny. „Veru, na prvé body sme čakali šesť kôl, to som v kariére ešte nezažil,“ prebehol ňou narýchlo skúsený košický stredopoliar.

Ale zrejme to bola len otázka času, kedy Košičania začnú bodovať, lebo herne mali na viac ako obývať suterén ligovej tabuľky.

„Bolo to o hlave, lebo s každou prehrou išla dole aj psychika. Veríme, že teraz to bude každým zápasom už len lepšie. Samozrejme, ešte sa nedá povedať, že je to optimálne, a preto musíme ísť stále naplno, za lepšou formou.“

Tú môžu pozdvihnúť aj zajtrajší duel Slovnaft Cupu v Tvrdošíne a potom ligové súboje doma s Podbrezovou a Senicou, čo je celkom priaznivý žreb po reprezentačnej prestávke.

„Tak ďaleko dopredu nepozeráme. Liga sa nateraz skončila. V nedeľu sme si ešte rozobrali zápas s Ružomberkom a teraz sa naplno sústredíme na pohárový duel v Tvrdošíne. Je to síce štvrtá liga, ale my nemôžeme podceniť nikoho, keď chceme postúpiť. Chceme ukázať, že vieme hrať futbal, aj keď to bude opäť o dobýjaní súperovej brány, ako predtým v Námestove. Oni budú poctivo brániť a čakať na našu chybu. Aj tréner nám povedal, že v Tvrdošíne nás čaká to isté ako v Námestove.“

Po „oravskej lige“ (Námestovo i Tvrdošín sú z tohto regiónu) príde na rad reprezentačná prestávka. A Košičania sa vôbec netaja tým, že im padne celkom vhod.

„Určite ju vítame. Aj keď tréneri nám povedali, že budeme viac trénovať. No opäť naberieme aspoň nejakú kondičku, niečo nové sa naučíme aj ohľadom taktiky, takže tá pauza bude na niečo dobrá.“

Košičania majú oproti niektorým iným ligistom výhodu v tom, že výskyt reprezentantov na meter štvorcový je v Čermeli momentálne veľmi zriedkavý. Na tréningoch im bude chýbať len „dvadsaťjednotkár“ Martin Bukata.

„Aspoňže tam máme niekoho. Aj za to, že je tam Buky, sme radi,“ povzdychol si Peter Šinglár.

„Na jednej strane je to dobré, že máme málo reprezentantov, že nemusíme trebárs hrať pohár bez nich, ale na druhej strane by sa zvýšil kredit nášho mužstva, keby ich bolo viac, takže verím, že reprezentačný dres si vybojuje aj niekto ďalší.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.