Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Pred volejbalistami kvalifikácia MS

Myslí na kvalifikáciu. František Ogurčák verí v postup na majstrovstvá sveta. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 23. júl 2009 o 00:00

Víťazom Európskej ligy vo volejbale sa stali Nemci. Slováci prvenstvo z vlaňajška neobhájili, vo Final Four v Portugalsku obsadili až štvrté miesto. V semifinále totiž podľahli Španielom a v boji o bronz domácemu Portugalsku.
KOŠICE. Pred dvoma rokmi obsadili slovenskí volejbalisti v Európskej lige tretiu priečku, vlani prvú. Tentoraz za z Portugalska vrátili bez cenného kovu.


"Musíme to hodiť za hlavu, poučiť sa, no ísť ďalej. Pred nami sú dôležitejšie akcie," nechcel robiť František Ogurčák vedu z toho, že záverečný turnaj Európskej ligy sa pre náš tím skončil sklamaním.

Nepodcenili

Ponaučenie by si Zaniniho zverenci mali podľa Ogurčáka vziať najmä zo zbabraných koncoviek setov. S majstrami Európy - Španielkami viedli v treťom sete 23:17. Stačili dve lopty a Slováci by viedli na sety 2:1 a dotýkali by sa postupu do finále. "Takú koncovku setu si v reprezentácii nepamätám. Určite sme to nepodcenili, skôr si myslím, že to bola náhoda. No a potom sa to už s nami viezlo. Pritom aj v zápase o tretie miesto sme chceli. No ani s Portugalskom to nešlo."

Portugalci nedali šancu

Portugalsko poznajú naši reprezentanti veľmi dobre, zväčša ho zdolali. No v súboji o bronz nemali nárok, prehrali 0:3. "Po prvý raz hrali Portugalci v najsilnejšej zostave. Odohrali skvelý zápas, nemali sme šancu, nedali nám ju, boli lepší," priznal rodák zo Spišskej Novej Vsi.

V Poľsku vyhrať všetko

Španielsko či Nemecko patria do európskej špičky. Slovákov čaká v kvalifikačnej skupine o postup na majstrovstvá sveta v Poľsku okrem domáceho tímu aj Francúzsko a Slovinsko. "Pre nás je len plus, že sa stretneme s ešte kvalitnejšími súpermi ako v Európskej lige. Lebo niektoré zápasy v nej nám toľko nedali, a my vieme, že postup na svetový šampionát nám nik nedá zadarmo. Nepremýšľame nad tým, na koho úkor by sme po prvý raz v histórii mohli postúpiť na svet. Stále musíme byť o dva body lepší. Tvrdo, veľmi tvrdo už dlho trénujeme, Zanini nás dotlačí k maximu, aj keby sme nechceli, takže do Poľska pôjdeme s tým, že ideme vyhrať všetko. Talianskeho trénera angažovali práve preto, aby sme sa dostali na majstrovstvá sveta. Tie sme ešte, na rozdiel od európskeho šampionátu, neokúsili," hovorí Ogurčák.

Ponorková choroba

Naši volejbalisti sú pokope už dlhé týždne. Do nedele dostali voľno, no potom ich čaká kvalifikácia v Poľsku a následne ešte európsky šampionát. František priznal, že tak dlho ešte pokope reprezentanti nikdy neboli. "A zrejme ani nebudeme. Toto leto má až tri vrcholy. Je to psychicky náročné byť neustále pokope, na tréningu, v hoteloch. Ponorková choroba je vtedy normálna. Veď keď sme sa teraz rozchádzali, tak sme si so smiechom vraveli, že ak by sme si počas toho týždňa ešte telefonovali, tak sa asi pozbíjame. Ďalších šesť týždňov budeme zase spolu. Dovolenka teda žiadna. Iste by sa zišla, no tento rok je mimoriadny. Priateľke som už dávnejšie povedal, že toto leto zo mňa mať nič nebude," poznamenala jedna z opôr našej reprezentácie.Súvisiace články