Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Pred rokom vypadávali, teraz sú lídrom

Beľania. Líder VI. ligy, skupina Vihorlatsko-Dukelská. (Autor: mšk)
Sportnet|Publikované 1. okt 2012 o 22:00

TJ Slovan Belá n/Cir. sa sériou piatich víťazstiev v rade prehrýzol na čelo.BELÁ NAD CIROCHOU. V šiestej lige (skupina Vihorlatsko - Dukelská) sa postupne objavili v pozícii lídra Udavské, Vechec, naposledy Radvaň n/L., po víkende je aktuálnym lídrom Slovan Belá n/Cir. V uplynulej sezóne Beľania zo súťaže vypadávali, teraz sa im všetci súperi dívajú na chrbát.

Výsledok, ktorý Beľanov posunul do pozície lídra, bolo domáce víťazstvo so Stakčínom. Derby vyhrali presvedčivo 3:0.

„Spočiatku bola atmosféra viac nervózna, ono to tak aj v derby býva, upokojil nás až gól, ku ktorému nám rukou dopomohol súper. Do prestávky sme však nehrali svoju hru, prispôsobili sme sa nakopávanými pasmi hosťom, pričom nám takýto herný štýl nesedí. V druhom dejstve sme už loptu  'posadili ' na zem, viac kombinovali, z čoho vznikli dva nádherné góly. Hlavička Kirňáka bola výstavným ligovým kúskom, Kudravý po akcii štyroch hráčov doklepával do prázdnej brány,“ zhodnotil derby Emil Karľa.

Päťkrát naplno

Úspešná séria je zložená z troch zápasov doma (Bystré 2:0, Kamenica n/Cir. 3:1, Stakčín 3:0) a dvoch u súpera (Seč. Polianka 2:1, Sedliská 3:2).

„Je to krásna séria, no prehrať sme nemali ani v Hrabovčíku, ale zariadila to penalta v poslednej minúte, čo tiež mrzí, herne sme  'vybuchli ' v Radvani. Výsledky sú odrazom našich výkonov, tešia, v Sedliskách sme hrali viac ako hodinu bez vylúčeného hráča a zo strany domácich uznali náš výkon, že taký súper u nich už dlho nebol. Také slová vždy dobre padnú,“ poznamenal beliansky kouč.

Futbalisti Belej nad Cirochou dnes vládnu súťaži, v ktorej mali v uplynulej sezóne úplne opačné starosti.

„Borili sme sa so záchranou, teraz sme na špici, no tešiť sa predčasne nemá význam, každá pozícia, ak ste na výslní, obzvlásť, je zradná. Chlapcom vravím, že na oslavy stačí deň, ostatné venujeme poctivému tréningu a príprave na ďalšieho súpera. Ešte ich máme pred sebou veľa,“ dodal Emil Karľa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.