Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pred rokom prví, dnes poslední

Sportnet|Publikované 24. aug 2009 o 22:00

Pred rokom sa o košických futbalistoch písalo v superlatívoch. Mladíci po 7. kole nepoznali chuť prehry, keď úvodných šesť zápasov vyhrali a potom remizovali doma so Žilinou. V tabuľke v tom čase viedli. O rok je situácia diametrálne odlišná. Žlto-modrí p

o prvý raz od svojho návratu do najvyššej súťaže sa ocitli na poslednom mieste. Pod hlavičkou MFK ešte Košičania neuzatvárali pelotón! Po víkendovom 7. kole sa prepadli na samé dno tabuľky.

Ťažko povedať, kde nájsť príčinu prehry so Senicou. Či chýbalo potrebné nabudenie ako na AS Rím, motivácia alebo boli hráči myšlienkami na Stadio Olimpico. Košičania tvrdia, že si uvedomovali svoje postavenie v tabuľke a vedeli, že ich čaká ťažký zápas. Asistent trénera Jaroslav Galko veril, že hráči po štvrtku rýchlo zregenerujú, no sám podotkol, že taký Novák toho už mal dosť. Keď pre zranenie odstúpil Škutka, nakopávané lopty mu už nemal kto sklepávať a pri urastených obrancoch Senice, ktorí ho zdvojovali a dávali si naňho veľký pozor, sa prakticky ani nedostal k zakončeniu. Strieľal prakticky len z priamych kopov, no všetky do múra. Hostia toho veľa neukázali a domáci môžu poukázať na to, že po strelenom góle už produkovali antifutbal, keď sa stiahli na svoju polovicu a kúskovali hru, no za to si môžu i Košičania. Stačilo zo šancí v úvodnej dvadsaťminútovke skórovať a Záhoráci by na bránenie ani nepomysleli. Kým mladíci proti AS Rím hrali ako z partesu, tentoraz zapadli do trápiaceho sa kolektívu. Nepriniesli oživenie. Karaš či Serečin sú však veľmi mladí, aby mali stabilizovanú výkonnosť. Mohli sa presvedčiť, že nie všetky finesy z tréningu vyjdú aj v majstrovskom zápase. Serečinovi v posledných dvoch zápasoch, keď striedal, chýbal i kúsok šťastia, lebo nastrelil dvakrát žrď (doma proti Sarajevu a naposledy proti Senici). Futbal má fanúšikov zabávať a pekné individuálne akcie potešia každého fanúšika, no len do chvíle, kým sa dotyčný hráč nezačne utápať v kľučkovaní a sólovaní. A to je aj prípad Serečina, ktorý je skvele individuálne pripravený a jeho strely ľavačkou sú ukážkové, no s ničím by sa nemalo preháňať. Trápili sa však všetci hráči v žltých dresoch, nie je ľahké presadiť sa, keď celé mužstvo bráni pred šestnástkou. Platonická prevaha MFK nič neriešila, lebo chýbala myšlienka a moment prekvapenia. Preto ani neprišla vyložená šanca.

Zdá sa, že slovenské kolektívy, a neplatí to len o Košiciach, ešte nie sú v stave pri úzkych kádroch zvládnuť dva ostré zápasy v priebehu týždňa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.