Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pred rekordnou návštevou chýbala potrebná kvalita

Sportnet|Publikované 27. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Veru už dávno sa nemuseli ľudia na hokeji v Michalovciach v hľadisku pýtať tých čo prišli skôr, či je sedadlo vedľa nich voľné. V prvom

rade nato nebol dôvod, keďže si v minulých sezónach stabilných tristo skalných našlo miesto v takmer štvortisícovom hľadisku ľavou zadnou, a po druhé o hokej nebol medzi ľuďmi záujem. Aj v utorok proti Prešovu sa očakávalo, že po hanebnej prehre na ľade nováčika z Ružinova budú tribúny obsadené redšie ako naposledy na súboji s Dubnicou. Opak bol však pravdou, na Prešov sa prišla pozrieť aj vďaka rôznym marketingovým aktivitám doteraz rekordná návšteva celého prvoligového ročníka. Ale domáci hokejisti ju svojim výkonom veľmi nepotešili, matnou hrou sa pred početnou kulisou nevytiahli, skôr ju zarmútili. Pravda, aj súper mal svoju kvalitu, na ľade jednoznačne dominoval, ale nie až natoľko, aby bolo hlavným cieľom Dukly vyhodiť puk aspoň za obrannú modrú... "Kvalita dnes bola jednoznačne na našej strane, hru sme mali po celý čas v rukách a nebyť našej vychýlenej mušky, mohli sme zvíťaziť ešte výraznejším rozdielom. Našim cieľom bolo víťazstvo, čomu sme podriadili aj našu taktiku. Trošku nás zaskočila vysoká návšteva, ale sme radi, že sme tunajším divákom ukázali, akým sme kvalitným celkom. Keby chodilo všade toľko ľudí na hokej, aj hráči by mali inú motiváciu," trafil klinec po hlavičke tréner prešovského Farmakolu Vladimír Šandrik.

Sklamaný bol aj domáci kormidelník Ján Selvek. Po príchode na lavičku Michaloviec si stanovil s mužstvom jasný cieľ - záchranu. Ďalším bolo prilákanie diváka na tribúny, nuž a keď sa to podarilo, hráči hrajú akosi naopak. Nič im nevychádza a navyše si aj súper robí s nimi čo chce. "Prešovský káder má oveľa vyššiu kvalitu ako ten náš. Hostia nás dnes predčili po všetkých stránkach a jasne nám ukázali, kde nás najviac tlačí topánka. V poslednom čase máme najväčšie problémy so zakončením, veď po nedávnej prestávke sme v piatich stretnutiach dali iba štyri góly, z toho dva proti Dubnici. Musíme s tým čosi robiť, lebo takto to ďalej nejde," zodvihol varovný prst domáci kouč.

Nováčik z Ružinova zaostáva za Michalovčanmi už iba o tri body a potom, čo v minulých dňoch vystužil svoje rady o šikovných juniorov Slovana Bratislava, bude iste aj pre ostatné tímy ťažším sústom. Kolektív od Laborca sa predstaví v ďalšom majstrovskom súboji už dnes na detvianskom ľade, kde odohrá predohrávku 22. kola, keďže tamojšia zvolenská rezerva bude mať počas najbližšieho víkendu povinnosti v Medzinárodnej hokejovej lige. "Patrilo by sa už aj vyhrať, lebo naposledy sme naplno zabodovali ešte doma s Banskou Bystricou, a to je už poriadne dávno. Detva má nepríjemný tím, ktorý bude zrejme posilnený aj o hráčov Zvolena. Keď nie tam, tak určite v utorok doma s Považskou Bystricou musíme znovu zvíťaziť," dodal J. Selvek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.