Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Pred posledným jesenným zvonením hodnotí prezident FC Tatran Prešov S. Grega dosiahnuté kladne...

Sportnet|Publikované 6. nov 2002 o 23:00

Prešov - Druholigová futbalová jeseň sa schyľuje k svojmu záveru. V sobotu je na programe posledné kolo prvej časti, v ktorom sa rozhodne o jesennom

lídrovi medzi trojicou Banská Bystrica, Ličartovce, Rimavská Sobota. K posunom môže dôjsť i v ohrozenom pásme zostupu, predovšetkým medzi dvanástou a pätnástou priečkou. Do toho môže veľa napovedať práve súboj Tatran Prešov - ŠKP Devín. Pred týmto posledným zvonením sme oslovili prezidenta FC Tatran Prešov Stanislava Gregu (na fotografii) s otázkou, ako končiacu sa druholigovú jeseň hodnotí zo svojho pohľadu.

"Možno mnohých prekvapím odpoveďou, avšak, hodnotím ju kladne. Hlavne preto, že i na zápas s Devínom Tatran nastúpi, že hráči majú čo k futbalu potrebujú, že dostávajú pravidelné výplaty. S menšími obtiažami sa to týka i ostatných zamestnancov klubu. Máme vodu, plyn, svietime... Skrátka, prešovský futbal, zmietajúci sa v ekonomickej kríze, stále žije. A ak sa nám podarí vyhrať nad Devínom, aspoň trochu sa dostaneme nad prepadlisko." Je tu však nehodné postavenie klubu s bohatou tradíciou. Sú tu domáce jesenné prehry a sklamania i na súperových ihriskách. Ako sa teda pozeráte na takúto realitu? "Nedajú sa prehliadnuť výsledky, a samozrejme ani výkony, po ktorých nasledovali. Úprimne povediac, aj ten posledný v Čani ma rozladil." Futbal sa hrá predovšetkým pre divákov, to vie každý. Nuž a už zo samotného názvu klubu vyplýva, hlavne pre ktorých. A práve tých, tatranci v doterajších domácich vystúpeniach najväčšmi zarmútili. "Pri nástupe do funkcie prezidenta som rátal i s prehrami. Aj v domácom prostredí. Avšak, veril som, že naši futbalisti budú sa usilovať práve na vlastnom trávniku predviesť čo je v nich. Žiaľ, štyri prehry, dve remízy, zatiaľ bez jedinej výhry, hovoria jasnou rečou. Musím povedať, že v mnohých zápasoch mi chýbala tá správna zanietenosť pre spoločnú vec, to prešovské bojovné srdce. Osobne som dal futbalu v Prešove čo je v mojich schopnostiach a silách. Podobné som očakával i od hráčov, trénerov. Takže doterajšie domáce výsledky a výkony sú sklamaním nielen pre verných fanúšikov Tatrana, ale i pre mňa. Hoci na druhej strane nemôžem povedať, žeby mužstvo nemalo snahu hrať lepšie. V niektorých zápasoch mu možno chýbala i potrebná futbalová šťastena a výsledky mohli byť priaznivejšie. Do análov sa ale zapíšu tie dosiahnuté..." FC Tatran Prešov posadil na trénersku lavičku v prvej časti súťaže troch (!) trénerov. Boli naozaj tieto zmeny nevyhnutné? "S odstupom času musím povedať, že každá z trénerskych výmen mala svoje opodstatnenie. Prvá kvôli výsledkom, druhá pre zlý kontakt s hráčmi. Nuž a tretí tréner prišiel do slabo rozbehnutého vlaku." Blíži sa začiatok posledného jesenného druholigového zápasu s Devínom. Bez ohľadu na jeho konečný rezultát, aké bude ďalšie smerovanie FC Tatran Prešov? "V priebehu jesene som pochopil, že druhá liga je naozaj vážna súťaž. Z mojej strany som robil všetko možné, aby po stránke technickej a finančnej mohol klub vôbec fungovať. Počnúc posledným jesenným hvizdom získa pomerne dosť času na to, aby počas zimnej prestávky sa v ňom pomery skonsolidovali. Hlavne bude nevyhnutné, aby ľudia, ktorým osud športu a futbalu konkrétne v tomto meste leží na srdci, dali sa dokopy a hľadali východiská ako čo najskôr krízu zažehnať. V tejto súvislosti sa bez pomoci mestských samosprávnych orgánov a športu naklonených podnikateľov len ťažko pohneme. Za seba môžem povedať, že z prešovského futbalu nemienim zutekať. Avšak sám ho v žiadnom prípade už finančne neutiahnem."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.