Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Pred posledným duelom kvári policajtov maródka

Sportnet|Publikované 8. dec 2004 o 00:00

Sečovce - Druhé kolo odvetnej časti spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaže, ale pätnáste v poradí je rozťahané do niekoľkých dní. Už zajtra

sú na programe dve stretnutia, v ktorých má zastúpenie trio východniarov. V Bardejove sa môžu tešiť na šarišské derby, kde domáci MHK hostí Prešov a posledné Sečovce cestujú do Nových Zámkov. Zajtra je na programe súboj Dukly s Karvinou a kolo dohrajú tromi stretnutiami počas víkendu.

Svoju bodovú zbierku v uplynulom kole, ktoré sa rovnako rozohralo v stredu ako to posledné rozšírili hráči posledného celku tabuľky ŠKP Sečovce na tri. V domácom prostredí dokázali držať krok s favorizovaným Zubřím, ktorému na jeho palubovke vysoko podľahli 21:47, no doma s ním uhrali remízu 24:24. Tento bod prišiel po dlhej deväť zápasovej šnúre prehier, ktorú zverenci trénera Tibora Szalai ťahali od piateho kola, lebo vo štvrtom vyhrali nad Bardejovom. "Už niekoľko ráz som hovoril, že pre naše družstvo, ktoré pracuje v neľahkých podmienkach je každý získaný bod veľmi dobrý. Z posledného sme mali všetci radosť, nielen hráči či funkcionári, ale aj naši priaznivci. Boli sme spokojní, ž esa nám opäť podarilo nejaký bodík získať do tabuľky. V tomto zápase sme si ho zaslúžili, hrali sme dobre a podržal nás aj brankár. Samotný výsledok sa odvíja od kolektívneho výkonu družstva a s bodom sme boli spokojní. Verím, že povzbudil aj samotných chlapcov pred ďalším súbojom," hovorí tréner T. Szalai. Počas týždennej prestávky trápila sečovských policajtov viróza, čo sa prejavilo aj na účasti hráčov na tréningu. Kormidelník verí, že na stretnutie bude mať k dispozícii potrebných dvanásť hráčov. Súboj s Novými Zámkami je pre policajtov posledným v tomto kalendárnom roku. "Pre nás je každé stretnutie iné a vonku sa hrá trocha ináč ako doma. Počas týždňa sme mali trocha problém s chorými hráčmi a trénovalo nás osem -deväť. V prvom rade musíme dať mančaft dohromady, aby sme mohli odohrať dnešné stretnutie. Je to pre nás posledným v tomto roku a radi by sme ho ukončili dobrou hrou. Bod so Zubří nám pozdvihol náladu, nemáme čo stratiť a chceme podať solídny bojovný výkon. Ak hráči zabojujú a podajú výkon a na hranici našich možností tak im nebude čo vyčítať," prezrádza kormidelník posledného celku.

Sečovciam sa podarilo rozlúčiť s vlastným obecenstvom celkom úspešne, keď získali bod, a ani v poslednom by nechceli ťahať za kratší koniec. S Novými Zámkami by radi hrali vyrovnanú partiu. "Naším cieľom je aby hráči výkonnostne rástli a každý dobrý výsledok, je pre nich cennou skúsenosťou. Lúčenie s rokom by bolo radostnejšie ak by sa nám podarilo súpera zaskočiť a obrať o bod, ale poteší aj solídny výkon s prijateľným výsledkom," dodal pred odchodom T. Szalai. Desiaty celok tabuľky N. Zámky sú pred dnešným súbojom jasným favoritom, hoci v nedeľu prehrali s bratislavskými policajtmi o desať gólov.

Súvisiace články