Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Pred olympijskou premiérou výprava odletela do Calgary

TASR|30. jan 2002 o 09:13

Po hlavnej časti slovenskej olympijskej výpravy, ktorá odletela v utorok, sa v stredu za oceán vydali premiérovo aj sánkari. Pred samotným odchodom do metropoly štátu Utah však ešte absolvujú tréningový pobyt v kanadskom Calgary.

Bratislava 30. januára (TASR) -

"Na olympiádu ideme všetci prvýkrát a je to zvláštny pocit, dalo by sa povedať, že sme plní očakávania. Myslím, že sme zatiaľ odviedli dobrú prácu, ale na olympiáde budeme potrebovať aj šťastie. Odchádzame ale s dobrým pocitom a myslím, že dokážeme, že na ZOH naozaj patríme," povedal tréner slovenských sánkarov Walter Marx.

Dráhu v Salt Lake City si mali Slováci možnosť naposledy vyskúšať v polovici novembra v rámci tréningového týždňa medzi 1. a 2. kolom SP. "Olympijská dráha je veľmi rýchla a náročná najmä v spodnej časti. U mužov sú navyše prvé štyri zákruty, v ktorých sa zrejme bude rozhodovať o olympijskom víťazovi. Najväčšie šance z našich dávame Jarovi Slávikovi a aj dvojka Mick, Marx ml. má nádej urobiť dobrý výsledok," dodal W. Marx st.

Favoritom podľa slovenského trénera je Nemec Georg Hackl a do bojov o medaily by mali prehovoriť aj Rakúšan Markus Prock a Talian Armin Zöggeler. Oproti Svetovému poháru sa olympijská súťaž pôjde na štyri jazdy a časy sa spočítajú. Seriál SP sa z dôvodu konania ZOH skončil v tejto sezóne skôr a najviac sa v ňom darilo Jaroslavovi Slávikovi, ktorý v celkovom hodnotení obsadil 10. miesto, dvojica Ľubomír Mick a Walter Marx si vyjazdila konečnú 11. priečku a medzi ženami bola Veronika Sabolová 26. sr ph /k dispozícii je fotoreportáž/

Súvisiace články