Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Pred odvetou sú otázniky nad štartmi Krzysztofika i Rábeka

Oliver Rábek nemá v poriadku oko. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 30. nov 2013 o 00:00

Prešovskí hádzanári v nedeľu v slovinskom Maribore zabojujú o postup do skupinovej fázy Pohára EHF.

Prešovskí hádzanári nastúpia zajtra na ďalší veľmi dôležitý zápas, v slovinskom Maribore zabojujú o postup do skupinovej fázy Pohára EHF.

PREŠOV. Súperom Tatrana Prešov v boji o postup v Pohári EHF je popredný slovinský RK Maribor Branik.

Prvý zápas v Prešove skončil pred týždňom víťazstvom slovenského majstra 34:26. Odveta v Maribore je na programe zajtra od 19. hodiny.

Osemgólový náskok Prešovčanov pred odvetným duelom je vskutku sľubný. Postup ešte ale zďaleka nezaručuje.

Aj v nedeľu musí mužstvo trénera Petra Hatalčíka vyrukovať výkonom, aký ho zdobil v prvom zápase s RK Maribor Branik, či vo viacerých dueloch nadnárodnej ligy.

Základom by mala byť opäť kvalitná hra v obrane a z nej prameniace rýchle prechody do útokov.

V ostatnom zápase slovenskej extraligy v Košiciach Prešov veru výkonom neoslnil, body ale výhrou 38:33 získal.

Tatran niektorých hráčov u susedov šetril, žiaľ, jednému sa zranenia obnovilo, druhému ho spôsobil nechtiac súper.

Možno pôjde aj cez bolesť

Najhoršie na tom bol po stredajšom košickom stretnutí poľský reprezentant, pivot Tatrana Prešov Damian Krzysztofik.

Po jednom strelenom góle sa radoval. Po dvoch ďalších strelách na domácu bránu sa ale znovu chytal za predtým zranené rameno pravej, hodovej ruky.

„Nevyzerá to s ním najlepšie,“ priznal pred včerajším odchodom do Slovinska generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko.

„Aj ďalšie lekárske vyšetrenia ukázali, že väzy v ňom potrhané nemá. Skôr ide o zápalový problém. V Maribore hráme kľúčový postupový zápas. Tréner Hatalčík sa jeho služieb nerád vzdáva. Chce ho mať v nominácii. Je teda možné, že Damian do zápasu s RK Branik pôjde aj cez bolesť. Potom celý budúci týždeň by si rameno mohol liečiť. Uvidíme, ako sa to napokon s ním všetko vyvinie.“

Sadovyi sa vracia do zostavy

Po návrate z Košíc vyhľadal lekársku pomoc aj Oliver Rábek. „Oko nemá po kontakte s košickým súperom v poriadku. Čo viem, stále pociťuje v ňom nejaké tlaky. S mužstvom ale odcestuje,“ avizoval včera B. Benko.

„Do akej miery ho ale tréner bude môcť v zápase použiť, je ešte otázne. Pozitívnou informáciou je, že po zranení brušného svalstva už naplno trénuje a s mužstvom do Slovinska už cestuje aj Vjačeslav Sadovyi. Určité zdravotné boľačky mali v týždni aj iní hráči. Nádejame sa, že všetci do začiatku odvety v Maribore sa z nich vystrábia a spoločne spravia na ihrisku všetko pre postup Tatrana.“

Súvisiace články