Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Pred majstrovstvami sveta čaká Steel Arénu modernizácia, času nie je veľa

Košická Steel Aréna. Pred hokejovými majstrovstvami sveta v roku 2019 musí prejsť viacerými úpravami. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 14. nov 2017 o 23:00

Nároky na hokejové štadióny sa neustále zvyšujú.

KOŠICE. Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré budú v roku 2019 hostiť Bratislava a Košice sa nezadržateľne blížia.

S tým súvisia aj práce, ktoré je potrebné vykonať na štadiónoch v rámci požiadaviek na modernizáciu od Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF.

Tie budú stáť nemalé finančné prostriedky, ktoré by mal zabezpečiť Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Nároky na hokejové štadióny sa neustále zvyšujú z dôvodu maximálnej bezpečnosti a komfortu pre návštevníkov.

Bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu aj košickú Steel Arénu čakajú v najbližšej dobe rôzne väčšie či menšie úpravy.

„Všetky požiadavky boli dané, keď Slovensko kandidovalo v roku 2015 na kongrese v Prahe. Keď bolo Slovensku odklepnuté, že bude organizovať MS 2019 musel SZĽH garantovať, že všetko vie splniť, inak by Slovensku nebola organizácia šampionátu odsúhlasená. Následne sa všetky požiadavky preniesli na haly a je potrebné to urobiť. Očakávame, že to bude podobne ako počas MS 2011, kedy sa SZĽH angažovalo a zabezpečilo finančné zdroje od ministerstva školstva. Ako to bude teraz sa treba opýtať SZĽH,“ povedal pre Korzár generálny manažér Steel Arény Igor Havrila.

Nové mantinely, plexisklá či kamerový systém

To, kedy sa samotné práce na modernizácii košického štadióna začnú, zatiaľ nie je známe.

„V roku 2016 sme poslali SZĽH detailný zoznam potrebných investícií v Steel Aréne. Niekoľkokrát sme sa stretli s prezidentom zväzu a naposledy aj s novou riaditeľkou organizačného výboru pre Košice. Majú zoznam aj potrebné termíny, kedy sa musia práce začať robiť. Niektoré vieme realizovať len počas hokejovej prestávky,“ uviedol Havrila.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.