Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Pred Maďarmi sa do reprezentačného výberu vracajú Demovič a M. Valo

TASR|30. máj 2006 o 14:09

Nové Zámky 30. mája (TASR) S dvojicou staronových hráčov odštartovala v utorok v Nových Zámkov posledná fáza prípravy slovenských hádzanárov pred play ...

Nové Zámky 30. mája (TASR) S dvojicou staronových hráčov odštartovala v utorok v Nových Zámkov posledná fáza prípravy slovenských hádzanárov pred play off o postup na majstrovstvá sveta 2007 do Nemecka s Maďarskom. Po vyše trojročnej prestávke sa dostala do národného tímu spojka nemeckého druholigového TV Willstät Martin Valo a po dlhodobom zranení aj ľavoruká opora historického postupu na ME Stanislav Demovič, ktorý je v súčasnosti bez klubovej príslušnosti.

"Zranenie ma pripravilo o účasť na európskom šampionáte a veľmi sa preto teším, že sa konečne stretnem s chlapcami. Určite spravím všetko preto, aby som si to mohol vynahradiť na majstrovstvách sveta v Nemecku," povedala dcojmetrová pravá spojka. Reprezentačný kormidelník privítal v utorok v Nových Zámkoch 16 hráčov, pre klubové povinnosti sa neskôr k tímu pripoja aj Martin Straňovský zo španielskeho Ademaru Leon a Daniel Valo z nemeckého Melsungenu. "Mám v kádri pár nových, respektíve staronových hráčov, budeme sa snažiť oživiť naše kombinácie a nacvičiť niečo nové, popracovať na defenzíve a hlavne povzbudiť kolektívneho ducha tímu," informoval Hatalčík a pokračoval novinkami z maďarského tábora: "Maďari budú absolútne kompletní, teda so všetkými hviezdami z Veszpému či Szegedu. Chýbať by im mal možno iba Laluska. Zohrajú prípravný duel s Čechmi, takže záznam ich hry sa nám určite podarí získať." Česi budú posledným súperom pred play off (domáci zápas 10. júna v Považskej Bystrici, 19.00). Predtým odohrajú ešte cez víkend v rumunskej Oradei dva prípravné zápasy s domácou reprezentáciou.

Brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE/Maď.), Michal Meluš (PLER Airport Budapešť/Maď.), Miloš Putera (Baník Karviná/ČR)

Krídla: Radoslav Antl (Grasshoppers Zürich/Švajč.), Marián Klies (Nyíregyhaza/Maď), Tomáš Straňovský (VfB Forchheim/Nem.), Vlastimil Fuňak (Tatran Prešov)

Pivoti: Peter Hlavtúr (BSV Bern Muri/Švajč.), Tomáš Mažár (Tatran Prešov), Alexander Ivanov (TJ Štart Nové Zámky)

Spojky: Peter Zaťko (MŠK Považská Bystrica), Rastislav Tabačko (Antequera/Šp.), Peter Kukučka (Dunaffer SE/Maď.), Martin Valo (TV Willstätt/Nem.), Stanislav Demovič (bez klubovej príslušnosti), Pavol Polakovič (Barakaldo/Šp.)

Program prípravných zápasov pred play off o MS 2007 s Maďarskom:

Sobota, 3. júna: Rumunsko SR (Oradea, 10.00)

Nedeľa, 4. júna: Rumunsko SR (Oradea, 10.00)

Streda, 7. júna: ČR SR (Zubří)

Súvisiace články