Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pred Ligou majstrov trápia Prešovčanov zranené spojky

Radoslav Antl v Doboji preberal ocenenia, teraz by si iste rád vychutnal postupovú radosť. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 29. aug 2013 o 22:00

Úradujúci majster presvedčivou výhrou o osemnásť gólov zdolal doma bratislavských policajtov.

Slovenská extraliga hádzanárov odštartovala stredajším predohrávaným stretnutím prvého kola v Prešove.

PREŠOV. Viac než prvý extraligový súboj rozbiehajúcej sa sezóny 2013/2014 rezonuje v Prešove už zajtra v štartujúca kvalifikácia o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Žreb určil semifinálových súperov. AEK Atény nastúpia zajtra o 15.30 h proti Dinamu Minsk a o 18. h sa stretne Tatran Prešov s Besiktasom JK Istanbul.

V nedeľu 1. 9. 2013 o 15.30 h je na programe zápas o tretie miesto v druhej kvalifikačnej skupine. O 18. hodine začne v THA súboj semifinálových víťazov o jedinú postupovú miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Ďalší zásah do spojkového radu Tatrana

Predohrávaný extraligový duel Prešova s Bratislavou bol pre slovenského šampióna už poslednou hernou previerkou pred prvým vrcholným podujatím sezóny.

Tréner Tatrana Peter Hatalčík nemohol ani v stredu do hry nasadiť trojicu hráčov základného kádra. Na turnaji v Doboji si členky zranili spojky Rábek a Sadovyi.

V zápase s bratislavským ŠKP si navyše členok zranil ďalší hráč prešovského spojkového radu Hruščák.

Ak k nim prirátame už dva týždne so zraneným pravým ramenom laborujúceho Kroka, tak pred veľmi dôležitým víkendom je to iste značný zásah do kádra trénera Petra Hatalčíka.

„Momentálne ešte nemôžem povedať, ktorý z kvarteta zranených spojok už v sobotu bude môcť nastúpiť,“ tvrdil nám klubový lekár Tatrana Prešov Peter Klein.

„Definitívne rozhodnutie, ktorý z nich pôjde hrať, padne až pred prvým zápasom s Besiktasom.“

„Príprava na novú sezónu bola dlhá a náročná, avšak s nádherným herným vyvrcholením na prestížnom medzinárodnom turnaji šampiónov v Doboji. Čo sa týka extraligovej premiéry, zhrnul by som to stručne do jednej vety. Bratislavčania asi dobre vedeli, že v Prešove nevyhrajú, my sme si zase jednoznačne verili. Napriek tomu si ale súperi na ihrisku nič nedarovali. Diváci videli celkom zaujímavý zápas s viacerými peknými akciami. Náš tréner nasadil do hry všetkých hráčov a všetci hrali naplno. Aj keď, popravde povedané, nejaké to šetrenie na Ligu majstrov v pozadí trochu bolo cítiť. Škoda len, že sa nám zranila ďalšia spojka,“ povzdychol po strede aj kapitán prešovského Tatrana Radoslav Antl.

Kapitán Antl verí mužstvu i fanúšikom

Semifinálovým súperom Tatrana Prešov v kvalifikácii je Besiktas JK Istanbul. Mimochodom, aj turecký šampión štartoval na turnaji v Doboji. Takže súperi sa mohli vzájomne „oťukať“.

Našej pozornosti nemohol ujsť fakt, že v tíme Besiktasu hral aj syn Hatalčíkovho predchodcu, David Rašič, inak s 29 gólmi najlepší strelec TV turnaja šampiónov.

„Besiktas skončil síce až šiesty, ale jeho výkony šli od zápasu k zápasu nahor,“ konštatoval R. Antl.

„V žiadnom prípade tohto súpera nesmieme podceniť. Už na zápas s Besiktasom JK sme nabudení zomknúť sa bojovať na doraz o postup do nedeľňajšieho finále. Verím, že do THA príde množstvo fanúšikov hádzanej a spoločne prekonáme už prvú prekážku. Majiteľ klubu pán Miloslav Chmeliar investoval do prípravy na sezónu iste veľa, v príprave sme sa konfrontovali silnými súpermi. Teraz sú pred nami dôležité kroky. Samozrejme, chceme postúpiť do skupinovej fázy Ligy majstrov, kde by sme hrali aj s tými najatraktívnejšími súpermi ako FC Barcelona či Paris St. Germains. Najprv ale musíme prejsť cez Besiktas. Ak to vyjde, zrejme o postup sa popasujeme s bieloruským Dinamom Minsk. Tento tím vymenil po minulej sezóne asi deväť hráčov i trénera. Majú množstvo reprezentantov, ale my tiež. Našou výhodou je domáce prostredie. Veríme vo vlastné hádzanárske sily, ale spoliehame i na našich priaznivcov hľadisku, ktorí nuž neraz dokázali, že nás vedia vyburcovať. Určite to bude tuhý boj, avšak všetci sa nádejame, že na jeho konci bude prešovská postupová radosť.“

Štatistika

Tatran Prešov – ŠKP Bratislava 42:24 (20:10)

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa – Hruščák 1, Krzysztofik 3, Hrstka 3/1, Kristopans 6, Radčenko 1, Tumidalský 2, T. Urban 6, Číp 2, Guzy 7, Pejovič 2, Antl 8/3, Petro 1. Pokutové hody: 4/4 – 5/5. Vylúčení: 2 – 5. Rozhodovali: Cipov a Vydra. Divákov: 573.

leš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.