Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Pred dvoma rokmi bol v NHL najlepší, teraz musí bojovať o tím

(Autor: TASR/AP)
Tomáš Prokop|18. sep 2013 o 11:59

Brankár Tim Thomas chce ako 39-ročný zabojovať o post jednotky na Floride, ktorú túži dostať zo dna NHL.

BRATISLAVA. Príbeh Tima Thomasa je jedným z najzaujímavejších v NHL za posledné roky. Brankár, o ktorého doma nemali záujem a rešpekt si musel získať až vo Fínsku, sa v zámorí zaradil medzi úzku špičku až hlboko po tridsiatke.

V drese Bostonu odchytal pár skvelých sezón. Odborníci sa zhodujú, že pred dvoma rokmi v lige nebol lepší brankár.

Svedčí o tom aj fantastická sezóna, v ktorej vyhral druhýkrát Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára.

K tomu pridal parádne výkony v play off, kde zaslúžene vychytal Bostonu Stanleyho pohár a pridal aj Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča.

Vlani sa však skúsený veterán rozhodol pre ročnú pauzu, ktorá miestami vyzerala na definitívny koniec. Boston vymenil jeho práva do New York Islanders, ktorý nemal o neho záujem, čím sa stal voľným hráčom. Ozvala sa Florida, ktorá nutne potrebuje pomoc.

Naštartovalo ho play off

„Hokej som nepozeral celý rok, ale ako začalo play off, zapol som si ho. Videl som ako sa darilo chlapcom z Bostonu, ktorým som to doprial a znovu sa vo mne ozvala obrovská chuť sa vrátiť,“ povedal americkým médiám Thomas.

Ak by sa tridsaťdeväťročnému gólmanovi podarilo v Panthers uspieť a vytiahnuť tím hore po vlaňajšom ročníku, v ktorom skončili poslední, bolo by to dokonalé zakončenie jeho príbehu.

„Floridu som si vybral preto, lebo v nej vidím podobný potenciál ako bol v Bostone, keď som do neho prišiel. Tiež na tom nebol klub dobre, ale systematickou prácou sa vyšvihol na vrchol.“

Na tréningu ako Hašek

„Veľmi túži po tom, aby bol znovu jednotkou, vyhrával a potiahol tím k úspechom. Robí pre to všetko,“ hovoril espn.com manažér Panthers Dave Tallon.

Skúseného Američana často prirovnávajú k Dominikovi Haškovi - hlavne pre jeho veľkú súťaživosť.

„Ťažko sa mu dávajú góly aj na tréningu. Je to mimoriadne súťaživý človek. Verím, že nám pomôže. Keď má formu, patrí medzi top brankárov sveta,“ povedal pre Panther Parkway jeden z kapitánov Floridy Tomáš Kopecký.

Súvisiace články