Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pred dnešným súbojom ešte septembrové výplaty spišskonovoveskí hokejisti nedostali

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Priepastný jedenásťbodový rozdiel medzi posledným a predposledným mužstvom v extraligovej tabuľke, finančné problémy a v posledných

dňoch odchody skúsených hráčov Libu a Veselovského taký je súčasný obraz extraligového nováčika zo Spišskej Novej Vsi.

O situácii v mužstve pred dnešným zápasom so Skalicou sme sa zhovárali s trénerom HK Spišská Nová Ves Vladimírom Klingom.

"Od súboja so Skalicou očakávam to, že chlapci sa budú snažiť podať bojovný výkon. Určite budeme klásť dôraz na zabezpečenú obranu. Chceme potešiť dobrým výsledkom nášho fanúšika, ale aj samých seba," uviedol kormidelník Spišiakov.

Už od začiatku sezóny robí trénerovi Klingovi najväčšie vrásky na čele zostava. Tá sa mení zo zápasu na zápas, inak to nebude ani v dnešnom súboji.

"Určite nebude hrať Peter Veselovský. Včera oznámil Igor Liba, že končí. K tomu sa ja vyjadrovať nebudem, to už je vec šéfov klubu. Nastúpime bez týchto dvoch hráčov, dlhodobo sú zranení Ondov, Polomský a Nižňanský. Do zostavy zaradíme juniora, lebo včerajším dňom skončilo hosťovanie Kristianovi, ktorý sa vracia do Košíc. Je možné, že stiahneme našich odchovancov z Trebišova. Teraz to ešte neviem povedať, musí to byť aj v súlade s predpismi. Podľa mňa je najdôležitejšie, či chlapci chcú, alebo nie," skonštatoval V. Klinga.

Pred včerajším tréningom ešte spišskonovoveskí hokejisti septembrové výplaty nedostali.

"Peniaze za september ešte vyplatené nie sú. Bolo povedané, že výplaty dostaneme tento týždeň, po zápase so Skalicou. Ale po zápase so Skalicou môže byť aj v decembri," povedal tréner Spišskej Novej Vsi.

Pri súčasnej vážnej situácii v spišskonovoveskom klube je najčastejšou otázkou čo ďalej?

"Nie som pesimista. Ak sa na to pozriem reálne, toto mužstvo nemá na to, aby sa zachránilo. Iní hráči neprídu. Treba nám robiť len jedno trénovať a hrať, aby hrali chlapci, ktorí tu sú, získali čo najviac skúseností do ďalšej sezóny, do ďalších rokov. Konečne treba začať robiť systematicky. Nie na rok, nie na pol roka. Urobiť dlhodobejší systém od zdola až hore," dodal na záver Vladimír Klinga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.