Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prebudili sa až po dvoch góloch a už bolo neskoro na zvrat

Sportnet|Publikované 6. okt 2002 o 22:00

Inter Bratislava - 1.FC Košice 2:1 (0:0) Bratislava (TASR) - Inter je doma víťaziacim mužstvom a potvrdil to aj proti nebezpečnému 1. FC Košice.

Inter Bratislava - 1.FC Košice 2:1 (0:0)

Bratislava (TASR) - Inter je doma víťaziacim mužstvom a potvrdil to aj proti nebezpečnému 1. FC Košice. Ofenzívnej snahe domácich však dlho chýbala nápaditosť, vtip a finálna prihrávka na gól. Vysunutí útočníci Halenár a Lelkeš napriek prevahe naozaj nemali z čoho vyťažiť upokojujúci vedúci gól. Na dve šance a pohotové strely Drobňáka skvele zareagoval brankár Kobr a Kocúrek svoju príležitosť už v 16. min trestuhodne premárnil. Košičania však slabé momenty žlto-čiernych využiť do prestávky nevedeli a Hýlla ani neohrozili. Víťaz sa napokon sformoval v necelých piatich minútach v druhom polčase. V radoch Interu sa odrazu objavili dve umné prihrávky (Halenára a Paulíka) a mimoriadne pohotoví strelci skvelých gólov: Lelkeš sa takto dostal do streleckej pozície úplne sám pred Kobrom a Kocúrek nabehol na prihrávku z krídla - dôsledok spolupráce útočníkov v prvom a stredopoliarov v druhom prípade. Až potom sa Košičania prebudili. Signál dal rutinovaný Obšitník. Pokus Lazúra zlikvidoval brankár Hýll a poslednú šancu zmarili hneď dvaja, keď nezasiahli center zľava asi meter popred Hýllovu bránku.

Góly: 55. Lelkeš, 58. Kocúrek - 78. Obšitník. ŽK: Czinege - Ďorď, M.Sovič, Gajdoš, Lazúr. Rozhodca: Ligocký, 953 divákov. Inter: Hýll - Čišovský, P. Barmoš, R. Kunzo, M. Čech ml. - Czinege, Paulík, Drobňák (81. Tomčák), Kocúrek - Lelkeš (78. Sani), Halenár (90.+ Angelovič). 1. FC Košice: Kobr - Juhás, Cifranič, Ďorď, J. Sovič (70. Vaščák)- Sapara, M. Sovič, Obšitník, Lazúr - J. Kozák ml. (70. Beňo), Gajdoš.