Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Pre V. Lipovského bolo naháňanie Keňanov veľkou psychickou vzpruhou

Sportnet|Publikované 6. okt 2003 o 00:00

Košice - Košický maratónsky klub TJ Obal Servis Košice vkladal pred MMM v Košiciach veľké nádeje do dvojice Marcel Matanin - Vladislav Lipovský. Prvý

sa pri svoje ouvertúre prezentoval výborným výkonom a hoci sa rodák zo Strážskeho V. Lipovský (na snímke) nedokázal zmestiť do času okolo 2:18, i pri svojom šiestom štarte v Košiciach sa umiestnil v prvej desiatke!

"S umiestnením je samozrejme spokojnosť, ale v žiadnom prípade nie s časom 2:23:14 nie je v žiadnom prípade."

S Marcelom ste však dosiahli výborné výkony a v klube na vás môžu byť hrdí.

"Ja som už dopredu avizoval, že Marcel má formu, má nabehané, len som nevedel, čo s ním spraví maratón. Prvý maratón a hneď čas po 2:18, to je fantastické."

Verili ste, že v takej nabitej konkurencii skončíte opäť do 10. miesta?

"Je to maratón. Stále vravím, že táto disciplína je nevyspytateľná. Pred dvoma rokmi, keď som bol štvrtý, bola tu tiež výborná konkurencia - Keňania, Poliaci, Maročan. Ak človek zabehne okolo 2:18, môže skončiť v prvej päťke."

Ako sa vám bežalo v tomto upršanom počasí?

"Mám rád takéto počasie. Nemuselo síce pršať až tak ako pršalo, ale mne sa vždy lepšie behá v takom počasí, ako keby svietilo slnko. Zrejme som nemal nabehanú kilometráž, aby som dosiahol lepší výsledok. Bežalo sa mi vynikajúco. Na 18. kilometri ma chytila kríza. Miro Vanko s Marcelom mi utiekli a potom som už bežal celý čas sám."

To pre žiadneho bežca nie je výhoda...

"Na druhej strane je však dobré, ak sa má človek na koho doťahovať. Ja som mal pred sebou dvoch Keňanov. Na 40. kilometri som jedného ´zobral´ a bežalo sa mi už v pohode. Poslednú päťku som zabehol rýchlejšie, ako medzi 20. a 25. kilometrom. Keňania boli pre mňa veľkou psychickou vzpruhou."

Čo vám povedal bezprostredne po dobehu predseda oddielu Milan Petrenko?

"Zablahoželal mi, že je to v poriadku. Čakal čas 2:18. Tento čas zabehol Marcel, takže klobúk dolu pred jeho výkonom. Život beží ďalej."

Štvrté a deviate miesto je skvelý výsledok pre TJ Obal Servis.

"Určite. Myslím, si že pán Petrenko musí byť spokojný. Možno so mnou veľmi nie, ale to už nechám na neho."

Súvisiace články