Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Pre Tatran je bilancia Bardejova výzvou

Tréner. Jozef Kostelník verí, že derby prinesie atraktívny futbal. (Autor: kušo)
Sportnet|Publikované 9. aug 2013 o 00:00

Tatran Prešov sa v úvode novej pohárovej edície predstavil na Kysuciach. Povinnosť favorita splnil bezo zvyšku.

Pre viaceré futbalové tímy je tento týždeň náročnejší než obvykle, keďže okrem povinností v dlhodobých súťažiach ich čakali aj vystúpenia v 1. kole Slovnaft Cupu. To je i prípad Tatrana Prešov, ktorý sa v úvode novej pohárovej edície predstavil na Kysuciach. Povinnosť favorita splnil bezo zvyšku a štvrtoligovú Čadcu jednoznačne sfúkol po výhre 3:0. Podľa slov trénera zeleno–bielych Jozefa Kostelníka to bola pre jeho zverencov dobrá generálka na zajtrajšie druholigové meranie síl o body na vlastnom trávniku s Bardejovom.

PREŠOV. Aj úspešné ťaženie v SP má vplyv na pohodu a dobrú klímu v tíme.

I preto aj tieto zápolenia neberú východniari na ľahkú váhu. Hostia v Čadci predviedli svoj futbal, súperovi neumožnili, aby ich zaskočil nejakým gólom, hoci ten neustále vyčkával na prípadné zaváhanie Tatrana.

Našťastie žiadny osudový skrat v defenzíve nenastal a pretože aj v zakončení to bolo lepšie než predtým v meraní síl v Senci, žiadne nepríjemné prekvapenie na úkor Šarišanov sa nekonalo.

„Rival nebol odovzdaný, ale húževnatý, neustále nám pozíciu znepríjemňoval. Lenže my sme sa presadili umnou hrou. To, čo sme chceli, to sme predvádzali. Držali sme loptu na kopačkách, vytvárali si gólové príležitosti. Mali sme neustále prevahu a vyhrali zaslúžene,“ konštatoval Jozef Kostelník.

Jeho zverenci boli zväčša na polovici hostiteľov, tlačili sa do finálnych kombinácií. Rozhodujúca bola pasáž na konci prvej a začiatku druhej polhodinky, keď v priebehu piatich minút hostia tri razy skórovali.

„Predtým sme mali tiež tutovky, ale skončilo sa to buď na žrdi alebo mimo brány. V tejto časti nám to tam ale utešene padalo. Keby sme ale zužitkovali aj ostatné možnosti v stretnutí, tak výsledok by bol i dvojciferný.“

Aj v tomto vystúpení kouč skúšal nové varianty, obsadenie postov, príležitosť dostali ďalší jednotlivci. To preto, aby sa kormidelník ešte viac zoznámil s potenciálom kádra.

V bráne sa objavil Barát, v základnej zostave nechýbal po rekonvalescencii Krajník, rovnako Poliaček, k slovu prišli Hruška či P. Šafranko.

Spoliehajú sa na podporu fanúšikov

Teraz už Prešovčania myslia na sobotňajšie vystúpenie o 16.30 s Bardejovom. Duel susedov v tabuľke sľubuje zaujímavé futbalové divadlo.

V Tatrane si uvedomujú, že Partizán patriaci do prvého kvarteta s rovnakým ziskom siedmich bodov dosiaľ v tomto ročníku neprehral a dokonca ako jediný účastník druholigového pelotónu ani raz neinkasoval.

Na druhej strane hostitelia majú zase oveľa lepšiu streleckú vizitku než súper, ktorý sa v troch zápasoch presadil gólovo dva razy.

„Vieme o tom, že Bardejovčania majú v zadných radoch skúsených chlapcov. Práve to, že ešte dosiaľ neboli na štíte a nedostali ani jeden gól, pridáva na našej motivácii,“ pridal postreh tréner Kostelník a na margo uplynulej prehry pri Seneckých jazerách dodal: „Hráčom som povedal, že sú dva druhy prehry. Jedna je zbytočná a druhá je poučná - taká bola i v Senci. Verím, že nás posunie ďalej. Od svojho štýlu neustúpime, vieme, že úsilie celého tímu finišuje práve vo finálnej fáze a zavše môže stroskotať práve na premrhaných príležitostiach. Stojí to veľa síl, lebo chceme hrať náročným spôsobom, ale máme na to vhodné typy hráčov.“

Nuž, fanúšik oboch táborov sa má na čo tešiť. „Pôjdeme v derby za víťazstvom od prvej minúty a predpokladáme, že s mocnou podporou divákov to zvládneme,“ nadeja sa kouč Tatrana.


Súvisiace články