Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Pre Staňu bol Svetový pohár veľkým zážitkom

Rastislav Staňa. V roku 2013 odchytal na MS sedem zápasov. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 20. sep 2016 o 22:00

Halák podľa neho podáva kvalitné výkony.

KOŠICE. Tím Európy na Svetovom pohári v hokeji zatiaľ nenašiel premožiteľa a to patril od začiatku k outsiderom skupiny. V prvom zápase zdolali Európania výber USA 3:0, keď bol ústrednou postavou slovenský brankár Jaroslav Halák.

Rovnako aj v druhom stretnutí podržal svoj tím, ktorý zvíťazil nad Českou republikou 3:2 po predĺžení.

Proti Amerike bol Halák vyhlásený za prvú hviezdu zápasu, keď zlikvidoval všetkých 35 pokusov smerujúcich na jeho bránu. Proti Čechom mal o čosi menej práce, no napriek tomu je 28 úspešných zákrokov dobrou vizitkou.

Na jeho výkony sme sa opýtali bývalého slovenského reprezentačného brankára a košického odchovanca Rastislava Staňu.

„Priznám sa, že som videl len zápas proti Čechom, aj to iba prvé dve tretiny a tak sa mi hodnotí trochu ťažko. Prvú tretinu proti Čechom mal málo práce, v tej druhej chytal veľmi dobre. Myslím si ale, že je to výborné, že sa mu tak darí a podáva kvalitné výkony. Obzvlášť v prvom zápase proti Amerike, keď mal 35 zákrokov ho vychválili, takže určite musel chytať super,“ povedal pre Korzár Rastislav Staňa.

Jaroslav Halák (vpravo). Výrazná opora tímu Európy na Svetovom pohári. (Autor: sita)

Našli motiváciu

Prvýkrát sa na Svetovom pohári predstavilo mužstvo zložené z viacerých európskych krajín, v ktorom figurujú okrem šiestich Slovákov aj piati Nemci, štyria Švajčiari, traja Dáni a po jednom hráčovi majú zastúpenie Nóri, Rakúšania, Francúzi a Slovinci.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.