Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Pre šéfa Rady hráčov ATP nie je rovnosť prémií témou

Butorac (vľavo) je deblový špecialista. (Autor: archív TASR/AP)
SITA|Publikované 2. sep 2014 o 16:25

Paradoxom je, že viceprezident Gilles Simon tvrdil, že rovnosť je vzhľadom na nerovnaké vypätie na Majors pokrytecká a nesprávna.

NEW YORK. Nový prezident Rady hráčov Asociácie tenisových profesionálov (ATP) Eric Butorac nehodlá spochybňovať oprávnenosť rovnosti prémií pre mužov a ženy na grandslamových podujatiach, kladie dôraz na nárast dotácií pre obe odvetvia.

"Nemyslím si, že by sme sa k tomu mali vracať. Osobne sa momentálne zameriavam na celkové zväčšenie porcií v spolupráci so ženským tenisom."

"Musíme zlúčiť naše sily, a to najmä v súvislosti so spoločnými podujatiami mimo veľkej štvorky," povedal podľa portálu Tennis World Butorac, ktorý v auguste vystriedal vo funkcii Švajčiara Rogera Federera - ten po pribudnutí druhých dvojičiek do rodinky hodlá venovať viac času súkromiu.

Paradoxom v tomto kontexte je fakt, že vo funkcii viceprezidenta Rady hráčov ATP pôsobí Gilles Simon. Francúz v minulosti opakovane prejavil názor, že rovnosť dotácií medzi mužmi a ženami v tenise je vzhľadom na nerovnaké vypätie na Majors pokrytecká a nesprávna.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.