Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Pre Prešov nie je remíza so Slovanom spravodlivá

Líder bol už počítaný, ale rozhodujúce k. o. neutŕžil. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 7. okt 2012 o 22:00

Futbalisti Tatrana vedia poblázniť súpera i divákov. Tak to bolo proti Trnave i v druhom polčase so Slovanom.

Líder bol už – povedané boxerskou terminológiou – počítaný, ale rozhodujúce k. o. neutŕžil.

PREŠOV. I za bezgólovú remízu si ale domáci znovu vyslúžili mocný potlesk publika ako poďakovanie za to, že po prestávke belasých priklincovali na jeho polovicu.

Škoda, že tento elán si nepriniesli na ihrisko od začiatku. „Boli sme opatrnejší, chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany, stiahnutí a pokúšať sa o brejky, lebo hlavne silná stredová formácia hostí vzbudzovala rešpekt,“ poznamenal Ján Papaj.

Ten bol autorom jedinečnej prihrávky na Zošáka, ale tutovka sa skončila na Putnockom.

Kým domáci unisono tvrdili, že mali vyhrať, tréner Slovana Samuel Slovák remízu označil za spravodlivú. Nuž, na vyložené možnosti hostitelia jednoznačne konkurenta prevalcovali.

Viacnásobné šance Ševčuka či Adama si pýtali úspešnú bodku, no zostal len povzdych.

„Druhá štyridsaťpäťminútovka bola podstatne lepšia v našom podaní, boli sme odvážnejší, viac sme napádali a súperovi to robil problém,“ dodal Papaj.

Naštartoval ich aj rozhodca

Paradoxne s podporou vetra v úvodnom polčase zeleno–bieli takmer nič prevratné nevymysleli a mysleli skôr na to, aby neinkasovali (akurát hlavičky Adámika a Petráša znamenali aký–taký vzruch).

Lenže i favorit „machroval“ iba v strede poľa a v koncovke tiež nič súce neukázal.

Po zmene strán proti vetru výkon Tatrana nabral grády.

„Vedeli sme, že záložníci Slovana sú výborní, tak sme sa na to pripravovali a hodlali sme využiť slabiny v obrane a za ňou, kde sú pomalší. Niektoré naše kontry boli sľubné, len sme ich mali inak riešiť. Ja tiež,“ dodal sebakriticky Ján Papaj.

Prešovčanov vyburcovali aj verdikty rozhodcu Vlka, pričom hlavne dve situácie – jedna v pokutovom území hostí a druhá tesne pred ním – keď zákroky Bratislavčanov neposúdil ako fauly, zdvihli hladinu adrenalínu.

Hráči Tatrana sa však nenechali zdeptať a rivala „dusili“ ďalej. Aj preto si získali viac sympatií, hoci bodová odmena nebola podľa želania.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.