Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Pre Michalovce derby mimoriadne dôležité

Sportnet|Publikované 11. nov 2006 o 00:00

Michalovce - Futbalistov Michaloviec dnes čaká už tretie vzájomné stretnutie s Humenným v tejto sezóne. To prvé v rámci prvého kola Slovenského

pohára dopadlo domácim víťazstvom Michaloviec, v majstrovskej súťaži už domácim ruže nekvitli a tri body z ihriska MFK Zemplín si odviezlo 1. HFC po výhre 1:0. Dnes to ale bude iná káva. Ak bude po skončení súťaže platiť, že v prvej štvorke budú Rimavská Sobota, Šaľa, Zlaté Moravce a Močenok, Michalovciam sa odpočíta až sedem bodov, kým Humennému zatiaľ iba dva. Reálne má teda MFK Zemplín iba 14 bodov, kým 1. HFC 16. "Uvedomujeme si, že systém súťaže je pre nás do istej miery nevýhodný, ale o tom sme vedeli už pred štartom majstrovského ročníka. My ako hráči musíme bodovať v každom stretnutí, no uvedomujeme si, že toto dnešné je aj vzhľadom na hrací systém dôležitejšie trebárs ako to posledné v Rimavskej Sobote," poznamenal brankár michalovského mužstva Norbert Belán, ktorý spolu s Marošom Bačíkom a Pavlom Ruskovským v minulosti obliekal humenský dres. Oproti krátkym epizódam svojich mladších spoluhráčov, 33-ročný gólman zažil pod Vihorlatom azda svoje najúspešnejšie obdobie kariéry. "Z vtedajšej éry je v súčasnom kádri už iba stopér Fero Hanc, neskôr v druhej ligy boli mojimi spoluhráčmi aj Rado Šimko a Tomáš Opiela, s ktorým som hrával aj v Michalovciach. Boli to pekné časy, ale už je to za nami. Musíme sa sústrediť na prítomnosť a najmä dnešný zápas," doplnil rodák z Čiernej nad Tisou.

Michalovce sú zvláštnym mužstvom z toho pohľadu, že čím sú slabšie, tým sú paradoxne lepšie. Keď si porovnáme káder MFK Zemplín spred začiatku súťaže so súčasným a prirátame si permanentné absencie hráčov kvôli zraneniam a trestom, je zaujímavé, že ich bodový zisk narastá utešenejšie ako predtým. "Nie je všetko tak, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Hra mužstva nestojí na individualitách, ale na kolektívnom duchu. Myslím si, že z nášho pohľadu je najdôležitejšie práve to a taktiež motivačný faktor nových trénerov. Presvedčili sme sa, že futbal vieme hrať aj proti kvalitným súperom, napríklad v Slovenskom pohári s Banskou Bystricou. Dnes nám budú chýbať kvôli trestu za štyri žlté karty Aľušík a Uhľár, no do zostavy sa pre zmenu vracia náš najlepší strelec Maroš Bačík. Dopredu nechcem nič prognózovať, verím však, že ak podáme maximálny výkon, naprázdno neodídeme," dodal Norbert Belán.

Súvisiace články