Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pre košických futbalistov je teraz prioritou liga

Tomáš Huk. Košický mladík (vpravo) verí, že opäť dostane šancu. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 25. apr 2014 o 22:00

Futbalistov MFK Košice v sobotu čaká na svojom ihrisku Senica.

Futbalistov MFK Košice už do konca sezóny nečakajú žiadne „sériové“ ligové zápasy (v Trnave sa skončila séria bez porážky, so Slovanom aj Tofiloského séria bez inkasovaného gólu), aj v pohári majú v podstate splnené, ale stále je o čo hrať, na oboch frontoch.

KOŠICE. Na začiatku jarnej časti sezóny sa v Čermeli hovorilo, že s takým šiestym miestom v Corgoň lige by azda bola spokojnosť, ale teraz sa ťažko odoláva šteklivej myšlienke o ešte väčšom „hriechu“, lebo bronzová priečka tabuľky už dlho nebola tak blízko ako v tejto sezóne.

I keď Trnava, aj vďaka košickej „obete“ (kvôli semifinále Slovenského pohára s Ružomberkom), odskočila už na 5 bodov.

Lákavá je síce aj pohárová trofej (finále so Slovanom sa hrá 1. mája v Myjave), ale to už nie je (v momente, keď Košičania majú „zabeštelovanú“ miestenku v Európskej lige) argument, ktorým by sa dala obhájiť prípadná „béčková“ zostava v dnešnom ligovom zápase v Senici.

Ešte sa dá dupnúť aj na ligový pedál a pridať plyn, veď „corgoňka“ má pred sebou ešte šesť kôl, a keď forma je, prečo ju nevyžmýkať z mužstva úplne?

Informáciu o tom, ako by mohla vyzerať zostava dnes proti Senici, sme sa pokúsili vytiahnuť z jedného z tých, ktorí nastúpili v základnej jedenástke pred dvoma týždňami v Trnave. „Ešte nevieme,“ zastihli sme včera krátko popoludní v autobuse cestou na zápas mládežníckeho reprezentanta Tomáša Huka.

„Tréner ešte nič nenaznačil, ale o tom, kto bude v základnej jedenástke, sa dozvieme asi dnes popoludní.“

Misky „prioritných váh“ sú momentálne zrejme v rovnovážnom stave, aj finále pohára, aj ligový duel, si žiadajú najsilnejšiu zostavu.

„Teraz je pre nás prioritou ligový zápas v Senici, a od pondelka už budeme myslieť iba na pohár, lebo ten je v tejto sezóne pre nás niečo extra. Aj zápas v Senici však berieme s plnou vážnosťou, tak, ako sme brali zápas v Trnave. Aj keď tam dostali šancu chlapci, ktorí hrávajú menej, rozhodne sme ten zápas nechceli odfláknuť. Bola to pre nás dobrá skúsenosť, a myslím si, že aj v takej zostave sme boli blízko k tomu, aby sme zabodovali. Takmer sa nám to podarilo.“

Aj po dvoch prehrách, v Trnave a so Slovanom, sa v kabíne o tom treťom mieste zrejme stále šušká.

„Samozrejme, v lige chceme skončiť čo najvyššie, a od tretieho miesta naozaj nie sme veľmi ďaleko. V našej lige môže vyhrať každý s každým, a my si trúfame aj na Senicu, aj keď je v tabuľke pred nami a na vlastnom ihrisku je to veľmi nepríjemný súper. I keď momentálne sa im príliš nedarí. Aj preto, že sa potrebujú chytiť, to bude pre nás náročný zápas, ale trúfame si aj na tri body, aby sme sa dobre naladili pred pohárovým finále so Slovanom,“ sršalo veľké odhodlanie z 19-ročného košického stredopoliara.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.