Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pre Kmiťa by bol postup zadosťučinením

Sportnet|Publikované 9. sep 2008 o 22:00

Po včerajšom treťom extraligovom vystúpení majú košickí hokejisti v hlavách už len víkendovú kvalifikáciu v Lige majstrov. V nemeckom Norimbergu sa v

sobotu stretnú so švajčiarskym klubom SC Bern, v nedeľu ich čaká domáci Ice Tigers Norimberg. Iba jeden z tohto tria si zahrá v hlavnej fáze Ligy majstrov.

KOŠICE. Príprava oceliarov bola ladená smerom ku kvalifikácii. Keďže sa hrá turnajovým spôsobom, Košičania sa pred sezónou testovali na dvoch turnajoch. Vedenie klubu mužstvo pred Norimbergom vystužilo. Obrancov Philippa či Homéra angažovalo vyslovene kvôli kvalifikácii Ligy majstrov.

Útočník Jaroslav Kmiť patrí medzi opory HC. Skúsený klubový odchovanec vie, že práve tento víkend by malo mužstvo potvrdiť načasovanie formy už na úvod sezóny. "V príprave sme všetko podriadili Norimbergu. Verím, že sa to prejaví. Máme za sebou dobrú prípravu, do Nemecka pôjdeme patrične sebavedomí," hovorí Jaro.

Spoliehať sa na prednosti

Košičanov čakajú súperi, ktorí hrajú celkom iný hokej ako naši extraligisti. Náš vicemajster sa však nechce nechať zaskočiť. "Rátame s tým, že to budú tvrdšie zápasy. V mužstvách našich súperov je dosť hráčov zo zámoria, tí preferujú hru do tela," vedomý si je Kmiť, že Norimberg aj Bern vyrukujú s fyzickým hokejom. A ten nie je technickým hráčom príliš po vôli. "My sa spoliehame na iné prednosti. Ale zase vieme sa vyrovnať aj s tvrdosťou, vyskúšali sme si to na Bifrost Cupe v Bratislave v stretnutí s Hamburgom. Aj ten hral do tela. My sa nesmieme prispôsobiť hre súpera, nech sa on prispôsobuje nám."

Bern hral priamočiaro

Bern má vo svojich radoch početnú skupinu hráčov so skúsenosťami z NHL. Norimberg tucet hráčov zo zámoria. "Neštudoval som súperove súpisky. Ale videli sme trebárs dévedéčko zo stretnutia Bernu. A hneď sme si všimli, že švajčiarsky klub hrá priamočiaro, Bern má dobrý ťah na bránku."

Jaro sa predstaví v útoku, ktorý dal tréner Tomko dokopy len toto leto. S Húževkom a Kopeckým by mali vytvoriť údernú trojku. Pravda, Kopecký dlhšie pauzoval kvôli zraneniu. "Ale v tomto zložení sme odohrali asi tri stretnutia, takže by to mohlo klapať. Na ľade sme sa videli a ja verím, že v Norimbergu budeme pre tím prospešní."

Čaká na úspech

Kmiť odmalička hrával len za Košice. V roku 1999 bol ako mladík v majstrovskom kádri, no inak na výraznejší úspech stále len čaká. "Po tých rokoch v Košiciach by pre mňa bolo zadosťučinením byť pri niečom významnom. Postup do hlavnej fázy Ligy majstrov by mal veľkú cenu, no pre mňa ešte väčšiu titul v extralige, na ten čakám. Je mi totiž jasné, že aj keby sme postúpil do skupinovej fázy v Lige majstrov, tam by sme narazili na kluby, ktoré sú inde ako Košice."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.