Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Pre Jenčíka to bola štvrtá zlatá sezóna

Obrovská radosť. Košičania sú opäť majstrami. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 21. apr 2014 o 22:00

Od malička je verný jednému mestu a jednému klubu. Útočník HC Košice Richard Jenčík sa doma dočkal ďalšieho zlata.

V zbierke má už štyri najcennejšie kovy, po včerajšku sa Jenčík mohol usmievať od ucha k uchu.

KOŠICE. Pre Košice to bolo siedme finále v rade. A Richard Jenčík nechýbal ani v jedinom. Odchovanec klubu takisto svojou troškou, gólmi, asistenciami, bojovnosťou, prispel k tomu, že vitrína HC sa rozrástla o ďalšiu najcennejšiu trofej.

„Medailí nikdy nie je dosť. A zlatých už vôbec nie. K tým trom doterajším sa určite pridá aj štvrté zlato,“ povedal nám pár minút po záverečnom finálovom víťazstve nad Nitrou bojovník na pohľadanie.

Rišo zažil v Košiciach zlatý hetrik a mal jednu veľkú túžbu, aby nebol aj pri striebornom hetriku.

„Jasné, že pred siedmym zápasom tam bola aj nervozita. Veď si zoberte prvých šesť zápasov. Boli až neuveriteľne vyrovnané. No a rozhodujúce stretnutie je stále nevyspytateľné. Pánboh zaplať, že sme sa takto zomkli, povedali sme si, že toto je posledný zápas sezóny, že do toho musíme dať všetko a výsledok to len potvrdzuje.“

Posledné víťazstvo 6:0 nekorešponduje s tým, čo sa dialo na ľade počas finálovej série, lebo Nitra hrýzla viac ako dosť.

„My sme dali na začiatku gól. Potom súper ožil, mal niekoľko dobrých šancí, ale nás vtedy podržal brankár Rasťo Staňa. To, že sme išli do kabíny po prvej tretine za stavu 1:0 nám veľmi pomohlo. No a rozhodujúce údery sme súperovi zasadili v druhej tretine. Prišli šance, ale aj góly, a bolo po zápase.“

Aj diváci pomohli k titulu

Jenčík je jednému dresu verný od malička. V košickom tíme okúsil už všeličo, teraz verí, že príde aj skúsenosť s Ligou majstrov.

„Vedeli sme, že víťaz extraligy má mať právo štartu v Lige majstrov. To je taký bonus k titulu. My chceme hrať v prestížnej súťaži a ja dúfam, že si ju aj zahráme. A aj proti zahraničným súperom ľudí potešíme dobrým hokejom,“ uviedol Jenčík, ktorého hrialo, že v závere sezóny našli oceliari takú mohutnú podporu z tribún.

„Veľmi nám pomohlo, že prišiel plný dom. Bez takejto kulisy by to bolo oveľa ťažie. Ľudia nás hnali dopredu a aj oni sa podieľali na tom, že máme titul. No a teraz môžeme oslavovať. Nadreli sme sa, veď sezóna má 70 – 80 zápasov. Tak teraz to treba zapiť. Uvidíme, ako dlho oslavy potrvajú, ale všetci si ich zaslúžime. No a potom konečne vypneme. V play–off to je o veľkom fyzickom, ale aj psychickom vypätí.“

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.