Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Pre hrozbu SARS odložila AFC odvetné semifinále ázijskej Ligy majstrov

TASR|15. apr 2003 o 19:00

Peking 15. apríla (TASR) - Odvetné stretnutie ázijskej ligy majstrov vo futbale medzi čínskym tímom Dalian a klubom al-Ajn zo Zjednotených arabských ...

Peking 15. apríla (TASR) - Odvetné stretnutie ázijskej ligy majstrov vo futbale medzi čínskym tímom Dalian a klubom al-Ajn zo Zjednotených arabských emirátov, ktoré mali odohrať v stredu, odložila Ázijská futbalová konfederácia (AFC) na neurčito. Stalo sa tak v súvislosti s neustále sa šíriacim infekčným pľúcnym ochorením SARS, atypickým zápalom pľúc, ktorý si vyžiadal už desiatky mŕtvych na celej planéte, osobitne však v juhovýchodnej Ázii.

Zdravie hráčov, funkcionárov, rozhodcov a fanúšikov má prednosť pred všetkým. Nesmieme preto riskovať, konštatoval AFC. Futbalisti al-Ajnu zvíťazili v prvom semifinále na domácej pôde 4:2. Ich tréner, dobre známy Francúz Bruno Metsu žiadal o odloženie odvety už pred týždňom.

O druhom finalistovi súťaže sa rozhodne v dvojzápase medzi uzbeckým Pachťakorom Taškent a thajským klubom BEC Tero Sasana. O víťazovi ázijskej ligy majstrov by sa malo rozhodnúť v dvoch zápasoch v termínoch 16. alebo 17. mája, respektíve 30. alebo 31. mája.

pb

Súvisiace články