Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Pre drakov tréning, tréner sršňov nespokojný

Sportnet|Publikované 20. okt 2014 o 22:00

Vodnopólová Pharma Group Extraliga otvorila počas víkendu svoje brány v novej sezóne.

KOŠICE.

Obhajca majstrovského titulu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto nemal vážnejšie problémy v Žiline.

Aj bez svojich opôr Karola Bača mladšieho, Lukáša Košíka a zraneného Miroslava Grutku si pohodlne doplával pre výhru 17:5, pričom Sebastián Nagy dal 5 gólov a jeho menovec Alexander napol sieť súpera tri razy.

Tréner Modrých Drakov Pavol Komjathy po úspešnom zápase skonštatoval: ,,Zápas mal jednoznačný priebeh a potvrdili sme rolu favorita aj napriek absencii našich troch opôr. Súper nám umožnil vyskúšať viacerých juniorov, ktorých chceme postupne zabudovať do družstva.“

ČH Hornets Košice doma podľahli víťazovi Slovenského pohára a favoritovi na popredné umiestnenie v tomto ročníku KVP Nováky vysoko 4:14.

Zo strany hostí prekvapilo nasadenie do zápasu ešte len 14-ročného Michala Úradníka, ktorý dal sršňom dva góly.

Nováky nastúpili v Košiciach bez Juraja Zaťoviča, ktorý si to namieril na pár týždňov do Saudskej Arábie. Trénera R. Kaida okrem výsledku sklamal aj výkon jeho hráčov.

„Rozhodne nie som spokojný s výsledkom a ani s predvedenou hrou. Kým boli Nováky vo vode so silnou zostavou, boli jasne lepšie a už v druhej štvrtine rozhodli zápas. Vyrovnali sme sa im až keď trochu prestriedali a šancu dostali aj ďalší hráči. Keď som si počas týždňa počítal možné skóre, dúfal som v prijateľnú prehru, napríklad 7:12. Ale v útoku sme neboli dostatočne aktívni, a tak to dopadlo omnoho horšie,“ povedal R. Kaid.

Ďalší program košických celkov - 2. kolo: Piatok o 20. hod.: ČH Hornets Košice – Žilina, sobota o 19.15 hod.: ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Topoľčany.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.