Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Pre cyklistické podujatie sa pripravte na dopravné obmedzenia

Okolo Domaše. Cyklisti zdolali takmer 40 kilometrov. (Autor: čor)
SITA|Publikované 12. aug 2016 o 07:15

Vo Svite sa začne cyklistické podujatie Horal Tour 2016, očakávajú stovky cyklistov.

SVIT. Vysokotatranskou etapou v piatok 12. 8. odštartuje trojdňové etapové cyklistické podujatie s názvom Horal Tour 2016.

V poradí ôsmy ročník podujatia sa koná tradične vo Svite a v prírode Vysokých a Nízkych Tatier.

Mesto už pre preteky avizovalo dopravné obmedzenia platné od piatka od 7:00 do nedele 14. augusta do 17:00.

„Pre všetky druhy dopravy bude uzatvorená Štefánikova ulica od križovatky s Hviezdoslavovou ulicou až po stredoškolský internát. Rovnako bude čiastočne uzatvorená aj časť ulice SNP od stredoškolského internátu po vchod do Strednej odbornej školy, vrátane všetkých parkovísk prislúchajúcich k týmto uliciam,“ informuje mesto.

Čiastočne budú v krátkych časových intervaloch počas prejazdu cyklistov uzatvorené aj okolité ulice.

Prídu stovky cyklistov

Trojdňové etapové cyklistické podujatie privíta niekoľko stoviek cyklistov, organizátori očakávajú približne 700 dospelých a 350 detských cyklistov.

Keďže v roku 2017 budú mať tieto preteky štatút Majstrovstiev Európy, aktuálny ročník organizátori označujú za generálku na budúcoročné podujatie.

„Celý tento ročník Horala sa nesie v znamení generálnych príprav na budúcoročné Majstrovstvá Európy, ktoré nám Európska cyklistická federácia vlani pridelila. Trasy sme mierne upravili tak, aby vyhovovali takýmto významným európskym pretekom, a aby sme už budúci rok na trati nemuseli robiť významnejšie zmeny,“ uviedol Ivan Zima, riaditeľ Horal Tour.

Majstrovskú trať roku 2017 si bude môcť vyskúšať aj cyklistická verejnosť, a to v sobotu 13. augusta počas pretekov Škoda Horal MTB maratón, ktoré sú súčasťou trojdňovej etapovej Horal Tour.

Pre všetkých cyklistov

Ako prostredníctvom tlačovej správy informovala Lenka Faixová z oddelenia komunikácie a marketingu mesta Svit, prvý ročník maratónu Horal sa konal už v roku 2000 ako reakcia na stúpajúcu popularitu vytrvalostných pretekov na horských bicykloch pre rekreačných, ale aj výkonnostných cyklistov.

Trojdňová etapová séria Horal Tour začala písať svoju históriu v roku 2009. Cyklomaratón Horal aj etapový Horal tour nie sú určené len pre výkonných športovcov.

Tratí a kategórií je viac, pričom trasy sú volené a zostavované tak, aby si cyklista každej výkonnostnej kategórie našiel tú svoju.

Štart je vždy vo Svite, pričom trasa zavedie účastníkov v prvej etape na Štrbské Pleso do Vysokých Tatier.

V druhej etape majú súťažiaci na výber tri trasy, v najťažšej z nich je odmenou zdolanie Kráľovej hole v nadmorskej výške 1 946 metrov.

Tretia etapa je technický XCO, teda cross-country okruh vo Svite v pohorí Kozie chrbty.

Súčasťou podujatia bude cyklistická súťaž pre deti Horal Junior, ktorá patrí do Detskej tour Petra Sagana, pripravený je aj večerný koncert skupiny Olympic revival.

Organizátorom podujatia je športový klub Horal – Alto Slovakia v spolupráci s mestom Svit a partnermi.

 

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.