Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Pre Čupkovú je Ufa druhým domovom. Na tuhú zimu si už zvykla

Najlepšia hokejistka Slovenska Nicol Čupková sa už teší na zápasy na domácom ľade. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 5. nov 2019 o 23:00

Michalovčanka si po dvanástich rokoch zahrá na materskom štadióne.

Ženská hokejová reprezentácia v Michalovciach: fotogaléria

5.11.2019

MICHALOVCE. Hokejoví priaznivci na Zemplíne si v najbližších dňoch opäť prídu na svoje. V Michalovciach sa totiž po niekoľkých mesiacoch opäť predstaví seniorská reprezentácia Slovenska, avšak s tým rozdielom, že tentoraz uvidia v akcii nežnejšie pohlavie.

Na tamojšom zimnom štadióne sa od stredy do soboty uskutoční ženský Turnaj šiestich krajín, ktorý pre Michalovčanov bude zaujímavý aj tým, že v národnom výbere figurujú hneď tri odchovankyne miestneho hokeja.

Pred zrakmi najbližších si zahrajú Nicol Čupková, Michaela Hana Hajniková a Patrícia Mária Dzurinová. A špecifickú príchuť budú mať zápasy aj pre ich kormidelníka Mateja Ševčíka, ktorý v minulosti niekoľko sezón pôsobil v klube HK Mládež.

Domov často nechodieva

Predovšetkým najskúsenejšia z tohto tria Nicol Čupková sa už turnajových previerok nevie dočkať.

„Po strašne dlhej dobe opäť zahrám na štadióne, kde som vyrastala a kde ma naučili všetky hokejové základy. Naposledy som tu hrala zápas ešte pred dvanástimi rokmi, keď som bola ešte žiačka,“ začala debatu spomienkami na minulosť útočníčka slovenského tímu, ktorá zrekonštruovaný michalovský stánok uvidela na vlastné oči vôbec prvýkrát.

„Spoznala som ho, ale musím uznať, že teraz je oveľa krajší. Odviedla sa tu výborná robota a podmienky na hokej sa výrazne zlepšili.“

Od októbra 2011 pôsobí Nicol v ruskom Agidele Ufa a ako sama vraví, doma sa počas roka často neukazuje. O to viac si chvíle s rodinou užíva.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.