Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Pre Chelsea vyhradia v Žiline sektor A s 586 miestami

SITA|8. aug 2003 o 13:22

ŽILINA 8. augusta (SITA) - Na futbalistov MŠK Žilina čaká v stredu 13. 8. o 20.15 h historický súboj, keďže na štadióne pod Dubňom sa v dueli 3. predkola Ligy majstrov 2003/2004 predstavia proti zverencom trénera Milana Lešického hráči anglického veľkoklu

bu FC Chelsea. Napriek zdraženiu cien vstupeniek v porovnaní s nedávnym domácim stretnutím 2. predkola LM proti Maccabi Tel Aviv (proti izraelskému tímu stáli lístky 100 a 200 Sk, teraz proti Chelsea sa budú na severnú a južnú tribúnu predávať po 300 Sk a na západnú a východnú tribúnu po 700 Sk), je podľa slov pracovníčky organizačného výboru zo spoločnosti TENTO a.s, Márie Benedekovej záujem priaznivcov obrovský a v Žiline by malo byť v stredu večer vypredané. Predpredaj lístkov na zápas Žilina - Chelsea sa začne v pondelok 11. augusta 2003 v pokladniciach pri zimnom štadióne v Žiline.

Pokiaľ ide o fanúšikov londýnskeho mužstva, z celkovej kapacity žilinského štadióna 6311 miest by mali podľa reglementu UEFA obsadiť a dostať päť percent. "Súper má podľa smerníc nárok iba na približne 300 miest. Zo strany FC Chelsea bola však pre ich priaznivcov požiadavka až na 500 lístkov, ktorú sme akceptovali. Na našom štadióne vyhradíme fanúšikom anglického klubu osobitný sektor A, ktorý má celkovú kapacitu 586 miest. Bude mať samozrejme samostatný vstup, WC i prístup k občerstveniu. Bezpečnosť na štadióne musí byť zachovaná, robíme všetko preto, aby sa Angličania nemali možnosť stretnúť so slovenskými priaznivcami," povedala pre agentúru SITA M. Benedeková a ďalej uviedla: "Ďalšou požiadavkou z anglickej strany bolo 20 tzv. VIP vstupeniek a 50 lístkov na ´lepšie miesta´." Na otázku, koľko pracovníkov anglických médií by malo priletieť z Londýna na stredajší duel pod Dubňom, M. Benedeková skonštatovala: "Táto otázka by sa mala skompletizovať najneskôr do pondelka 11. augusta. Na stredajšom stretnutí však bude s určitosťou pozorovateľ z Európskej futbalovej únie UEFA. Z novinárskej obce iných krajín prejavili interes vidieť zápas zatiaľ iba Poliaci, duel s Maccabi Tel Aviv však sledovali aj niektorí redaktori z Rakúska. Začiatkom nastávajúceho týždňa budeme aj v tomto smere múdrejší."

Súvisiace články