Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pre Cassoviu výsledok vcelku prijateľný, Delta sa sústreďuje na Szeged

Sportnet|Publikované 23. nov 2003 o 23:00

Košice - Košické ženské basketbalové derby už neprinieslo pre Cassoviu až takú zdrvujúcu prehru ako v úvode sezóny. Hosťujúci kolektív predviedol

tentoraz podstatne väčšiu bojovnosť, hoci treba povedať, že celková úroveň derby nebola optimálna. Vyplývalo to iste aj zo skutočnosti, že v tábore Delty už upriamujú myseľ na štvrtkový rozhodujúci duel v Európskom pohári FIBA, v ktorom musia poraziť maďarský Szeged, ak chcú postúpiť zo skupiny.

"Ťažko sa hrá proti súperovi, ktorý má motiváciu ukázať sa. Dievčatá z Cassovie zabojovali, snažili sa a makali, takže nám veľmi znepríjemnili život. Vedel som, že to nebude až také jednoduché, lebo po štvrtkovom zápase v Európskom pohári sme sa nedokázali nanovo adaptovať, aby sme rozpútali taký kolotoč, ako proti Marburgu. Ušetrili sme však kľúčové hráčky a rozohrali sme po zranení Slávku Frniakovú. Všetko totiž pripravujeme na Szeged," potvrdil tréner Karnay, čo je pre žlto-modré momentálne prioritou. Jeho zverenky však napriek tomu poľahky 'povinne' vyhrali o 31 bodov.

V tabuľke posledná Cassovia si proti lídrovi na lepší výsledok zuby príliš brúsiť nemohla, veď z palubovky Delty sa v tejto sezóne bežne odchádza aj s väčšími debaklami. "Mladé hráčky mohli viac zabrať, chýbalo mi najmä viac agresivity u hráčok, ktoré u nás z Delty hosťujú. Myslel som sa, že sa chcú pred svojimi spoluhráčkami a publikom ukázať. Z toho som bol trošku sklamaný. Sila bola jednoznačne na strane domácich, v našom kolektíve predviedla zdravú drzosť na rozohrávke Vacková. Urobila síce aj veľa chýb, ale to vyplývalo i z toho, že odohrala celý zápas iba s jedným striedaním. Škoda, že nezabrali podkošové hráčky, iba v prvom polčase to ešte ako-tak išlo Šoltísovej, ďalšie sa k nej nepridali. Myslím si však, že s výsledkom môžeme byť vcelku spokojní, je pre nás prijateľný. Samozrejme, uvedomujeme si, že domáce napríklad nehrali presing po celom ihrisku, lebo v takom prípade by to pre nás mohlo vyzerať horšie," zhodnotil prezident a asistent trénera Cassovie Alexander Farkašovský. V sobotu koučoval zápas sám, pretože prvý tréner Ivan Kurilla odišiel s juniorským družstvom Cassovie na veľmi dôležitý zápas do Ružomberka, keďže zároveň je aj šéftrénerom mládeže. Rovnako tak aj niektoré hráčky áčka boli tentoraz k dispozícii juniorkám, takže Cassovia odtiahla derby iba s ôsmimi basketbalistkami.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.