Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Pre Budaia je to veľká výzva

Sportnet|Publikované 3. sep 2008 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skBezpochyby najväčším prínosom pre kežmarský tím v dôležitom úvode sezóny bude určite to, že v jeho drese sa

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Bezpochyby najväčším prínosom pre kežmarský tím v dôležitom úvode sezóny bude určite to, že v jeho drese sa približne v úvodných 15 dueloch objaví na ľade aj slovenský reprezentant a bývalý hráč NHL Ľuboš Bartečko. Za najväčšiu prestupovú rybu ho však vybrať nemôžeme, keďže svojim rodákom bude pomáhať len v úvode sezóny.

Z Kežmarku po uplynulej sezóne odišlo desať hráčov, v tíme je až štrnásť nových tvárí. K výraznej zmene došlo na brankárskom poste, kde k Martinovi Klempovi prišiel namiesto Kučeru s Drvárom maďarský reprezentant Krisztián Budai. Skúsený gólman odohral v reprezentačnom drese 107 majstrovských zápasov, v sezóne 2006/2007 bol vyhlásený za najlepšieho brankára Maďarska. Od roku 1997 bol verný jedinému klubu Székesfeherváru Alba Volan. Chytať v slovenskej extralige je pre sympatického muža v maske veľkou výzvou.

Chce sa presadiť

"Dostať príležitosť pôsobiť v najvyššej súťaži krajiny majstrov sveta je veľká výzva. Veľmi sa na to teším, a keď dostanem možnosť, chcem ju využiť. Je tu výborný kolektív a partia hráčov. V Kežmarku sú veľmi dobré podmienky pre hokej a to je pre každého športovca veľmi dôležité," uviedol K. Budai, ktorý sa v slovenskej extralige mohol objaviť už pred dvoma rokmi, keď letnú prípravu absolvoval v Liptovskom Mikuláši. Napokon tam však odchytal iba niekoľko prípravných zápasov.

"Som rád, že teraz to vyšlo a s Kežmarčanmi sme sa dohodli na vzájomnej spolupráci. Urobím všetko pre to, aby som sa presadil. Na budúci rok sa naša reprezentácia predstaví na MS A-kategórie, a ako je známe, hneď v úvodnom zápase nastúpime práve proti Slovákom. Bolo by úžasné, keby som sa v tomto stretnutí predstavil v bránke," s úsmevom dodal K. Budai.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.