Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Právo na voľnú si už Macypura nevyjazdil

Sportnet|Publikované 23. mar 2006 o 00:00

CALGARY - Slovenský krasokorčuliar Igor Macypura obsadil na majstrovstvách sveta v kanadskom Calgary konečné 27. miesto. Dvadsaťročný rodák z ukrajinského Kyjeva predviedol v Saddledome v poradí 28. krátky program, čo v súčte s kvalifikáciou znamenalo ..

Pozor, strieľa James Bond! Francúz Brian Joubert na svetovom šampionáte v Calgary predviedol najvyššie hodnotený krátky program. FOTO - SITA / AP

CALGARY - Slovenský krasokorčuliar Igor Macypura obsadil na majstrovstvách sveta v kanadskom Calgary konečné 27. miesto. Dvadsaťročný rodák z ukrajinského Kyjeva predviedol v Saddledome v poradí 28. krátky program, čo v súčte s kvalifikáciou znamenalo o jedno miesto lepšie umiestnenie. Do štvrtkových voľných jázd však postúpilo iba najlepších dvadsaťštyri pretekárov.

Macypura na rozdiel od kvalifikácie zvládol skokové prvky a počas jazdy na hudbu z filmu Matrix nespadol. Zverenec trénera Rašida Kadirkajeva získal za krátky program osobné bodové maximum 50,11.

Mužským lídrom aj po krátkom programe ostal švajčiarsky obhajca Stéphane Lambiel - pred voľnými jazdami má vyše trojbodový náskok pred mladučkým Japoncom Nobunarim Odom. Na tretiu priečku sa najlepším krátkym programom posunul Francúz Brian Joubert. Majstrovi Európy 2004 nevyšla kvalifikácia, krátky program na "bondovku" však zvládol bravúrne. Na úvod skočil v kombinácii s trojitým tulupom aj štvoritý. "Od začiatku jazdy som sa cítil veľmi pohodovo. Štvoritý tulup nebol v letovej fáze ideálny, ale zachránil som ho. Je skvelé, že som hneď pridal trojitého tulupa," povedal Joubert.

Lambielovi po perfektnej kvalifikácii krátky program na hudbu Dralion zo slávneho "Cirque du Soleil" nevyšiel podľa predstáv. Skočil síce kombináciu štvoritého tulupa, ale len s dvojitým, mierne zaváhal aj pri trojitom axlovi. "Dnes to bol pre mňa dobrý deň, ale pondelok mi vyšiel ešte lepšie. Už sa teším na voľné jazdy. Po olympiáde v Turíne som absolvoval vo Švajčiarsku prevažne exhibície, chýbal mi tréning. Stále mám problémy s kolenom, ktoré nie je úplne v poriadku," povedal.

Lídrami súťaže v tancoch na ľade sú po povinnom tanci v americkom Newarku sa pripravujúci Bulhari Albena Denkovová s Maximom Staviským. Až tretí sú najväčší favoriti Tanith Belbinová, Benjamin Agosto z USA. Strieborní medailisti zo ZOH v Turíne i vlaňajších MS v Moskve zaostávajú za Bulharmi o 0,87 bodu. (sita)

Povinné tance: 1. Denkovová, Staviskij (Bulh.) 38,46, 2. Dubreuilová, Lauzon (Kan.) 38,31, 3. Belbinová, Agosto (USA) 37,59, 4. Delobelová, Schönfelder (Fr.) 37,30, 5. Drobiazková, Vanagas (Litva) 36,52, 6. Chaitová, Sachnovskij (Izr.) 34,77.

Muži, po krátkom programe: 1. Lambiel (Švajč.) 117,64, 2. Oda (Jap.) 114,48, 3. Joubert (Fr.) 114,36, 4. Buttle 107,78, 5. Sandhu (obaja Kan.) 107,36, 6. Weir (USA) 106,91,... 27. Macypura (SR) 75,11.

Súvisiace články