Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pravá strana obrany najlepšie sedí Petrovi

Sportnet|Publikované 30. dec 2002 o 23:00

Vranov - S futbalom začal oveľa neskôr ako jeho rovesníci, a k najpopulárnejšiemu športu po prvý raz vážnejšie privoňal v mladšom doraste. Už vtedy

sa vyznačoval nesmiernou húževnatosťou a snahou čím skôr sa vyrovnať spoluhráčom. Tieto atribúty zostali Bartolomejovi Petrovi (na snímke) vlastné aj v ďalšom futbalovom živote a tento 24-ročný hráč si vybojoval stabilné miesto v základnej zostave lídra tretej ligy Bukocelu Vranov. Svojimi vyrovnanými výkonmi na pravej strane obrany padol do oka aj zostavovateľom najlepšej jedenástky roka VsFZ. Medzi laureátmi zo svojho klubu nebol sám, pretože spoločnosť mu robili stredopoliari Ján Hajdúch a Peter Bumbera. "S niečím podobným som vôbec nepočítal. Napriek tomu, že sme dostali v súťaži najmenej gólov som nepredpokladal, že sa niektorí z obrancov môže dostať do jedenástky roka. To, že som sa mýlil, ma potešilo, a moja nominácia v tejto zostave ma milo prekvapila. Dôvera trénerov ma povzbudila," hovorí najlepší pravý obranca tohtoročnej jedenástky v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži.

"Domnievam sa, že o mojom zaradení rozhodli vyrovnané výkony počas jesennej časti. Odohral som všetky stretnutia a nepamätám si, že by som mal slabší zápas," smeje sa B. Petro. Priznal, že zásluhu na tom, že inkasovali v sezóne najmenej gólov, má nielen obrana, ale celé mužstvo. Ako sa pozerá za futbalovým rokom najlepší pravý 'bek' Bukocelu? "Iste nehovorím len za seba, ale aj vranovských hráčov, ktorí veľmi chceli hrať druhú ligu, ale nebolo im to celkom umožnené. V mužstve boli viacerí hráči z iných miest, ktorí podľa môjho názoru neodvádzali to, čo v nich je, a odchovanci museli zohrievať lavičku. Iste to bolo na škodu. Počas letnej prípravy prišiel nový tréner, ktorý vniesol nové prvky do našej hry. Aj touto cestou sa mu chcem poďakovať, že mi dal dôveru a hrával som v základnej zostave. Domnievam sa, že nielen vďaka nemu, ale aj odchovancom vranovského futbalu, ktorí dávajú do hry viac srdca, sme po jesennej časti na prvom mieste. S tohtoročnými výkonmi som spokojný, v doterajšej kariére sa mi dostalo zatiaľ najväčšieho ocenenia."

Jeho futbalové kroky v mládežníckych kategóriách formovali tréneri Lehocký a Kentoš a neskôr súčasný manažér klubu Buzek. Svojou húževnatosťou dokázal zameškané rýchlo dobehnúť aj vďaka tomu, že hrával za vranovské béčko.

"Pravdou je, že futbalu som sa začal venovať oproti rovesníkom neskôr, avšak vo Vechci, kde som pôsobil, som mal dobrých spoluhráčov ako Hajdúcha, Jenčka i ďalších, ktorí ma potiahli," prezrádza B. Petro. Postupne prešiel viacerými postami a zdalo sa, že bude univerzálnym hráčom. V doraste hrával stopéra, potom v stredovej formácii, kde vystriedal všetky posty. Nové miesto v zostave mu našiel až súčasný tréner Ján Karaffa, keď ho zaradil na pravú stranu obrany. "Už počas dorasteneckého veku viacerí tréneri hovorili, že moje miesto je v obrane, avšak medzi seniormi som väčšinou hrával v strede. Počas pôsobenia v druhej lige som sa do zadnej formácie dostával sporadicky. Až tréner Karaffa mi dal šancu opäť hrať v obrane a bolo mi úplne jedno či na ľavej alebo pravej strane," prezradil B. Petro.

Jeho výkony okrem trénera veľmi pozorne sledujú aj jeho žiaci, ktorých učí na Cirkevnom gymnáziu a základnej škole telesnú výchovu a prírodopis. "Nechcem futbal ani školu zanedbať a stojí ma to veľa úsilia. Futbal je mojím koníčkom, ktorému sa chcem venovať a zatiaľ to zvládam. Tretia liga nie je až taká náročná a v ústrety mi vychádza aj vedenie školy. Žiaci mi držia palce a nechýbajú na každom domácom stretnutí. Na druhý deň hodnotia môj výkon a pred odchodom na vyhlásenie jedenástky som im musel rozdávať autogramy," spomína telocvikár a futbalista telom i dušou B. Petro. Ako priznal získal najvyššie ocenenie, ktoré by však pre tohoto 24-ročného hráča nemalo byť posledné. Aj preto, že jeho ciele sú v tomto športe, ale nielen v ňom, stále tie najvyššie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.