Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prakovčania opäť vyhrali

Bodovo naprázdno. Po Nálepkove brali Prakovčania všetky body aj zo Smižian. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 15. máj 2016 o 22:00

Pred týždňom sa natrápili na jeden gól, teraz ich v Smižanoch nastrieľali až tri.

SMIŽANY. Kuriozitou predchádzajúceho kola v 5. lige Podtatranskej bolo víťazstvo Prakoviec nad Nálepkovom, ktoré zariadil v nadstavenom čase brankár. Po týždni Prakovčania prekvapili znova.

Naštartovala ich Demčákova paráda

V 23. kole 5. ligy Podtatranskej hostili doma Smižany nebezpečné Prakovce. Po dvoch prehrách po sebe už chceli domáci zabodovať naplno, ale prestížny súboj skončil úplne ináč, ako sa očakávalo. Skóre bolo ako na hojdačke.

Smižany doťahovali už dvojgólový náskok hostí, ale nakoniec to nestačilo. Na strane hostí bol hrdinom zápasu Martin Demčák, ktorého parádny gól naštartoval Prakovce k trom bodom.

„Lopta mi dobre sadla. Z dvadsiatich piatich metrov do šibenice, to bol naozaj vydarený gól,“ s úsmevom skonštatoval Martin Demčák.

„V Smižanoch sme vychádzali zo zabezpečnej obrany. Hrali sme systémom 5-3-2 a druhý gól sme dali po rýchlej akcii, keď Harakaly šikovným lobíkom prekonal domáceho gólmana. Po prestávke sme sa na začiatku druhej časti hry akoby zľakli dvojgólového vedenia. Smižany pritvrdili, vyrovnali na 2:2, keď druhý gól zaváňal ofsajdom. Tri minúty pred koncom zo signálu z priameho kopu zabezpečil mimoriadne dôležité tri body.“

Naladení na susedské derby

Prakovčania sa dlho pohybovali v dolnej časti piatoligovej tabuľky. Po nedeli majú na svojom konte už 25 bodov, čo môže znamenať pokoj v posledných kolách a takmer žiadne obavy zo záchranárskych prác.

Navyše v nasledujúcom kole sa hrá hnilecké „elklasiko“ Helcmanovce – Prakovce.

„Už v Smižanoch sa ukázalo, ako to vyzerá, keď hráme v plnej zostave, v plnej sile. Je to úplne iná hra. Odzrkadlilo sa to v tabuľke, keď sa viac tlačíme do jej stredu. O týždeň nás čaká veľké susedské derby v Helcmanovciach. K susedom ideme po nedeli veľmi dobre naladení,“ dodal Martin Demčák.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.