Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Pracovňu slovenskej výpravy ozdobil kalumet, Kapuš a Milo ako rezerva

TASR|Publikované 7. feb 2002 o 14:54

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Organizátori XIX. zimných olympijských hier v Salt Lake City obdarovali pri slávnosti vyvesovania slovenskej zástavy ...

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Organizátori XIX. zimných olympijských hier v Salt Lake City obdarovali pri slávnosti vyvesovania slovenskej zástavy v Olympijskej dedine vedenie výpravy pravou indiánskou fajkou.

"Slávnosť obohatili usporiadatelia aj o predstavenie originálneho indiánskeho tanca a darovali nám i kalumet z vypálenej hliny ozdobený kúskami kože a perami. Zavesili sme si ho do našej pracovne," informoval vedúci výpravy Július Dubovský a pokračoval: "Po včerajšom príchode hokejisti už aj trénovali a dnes vedenie mužstva dlho rokovalo o konečnej podobe nominovanej pätnástky proti Nemecku. Richard Kapuš a Dušan Milo zostanú v dedine ako náhradníci v prípade zranenia alebo ochorenia. Peter Šťastný spoločne s Jurajom Širokým sa stretli aj s prezidentom IIHF René Faselom."

Šéf slovenskej výpravy tiež vyjadril spokojnosť s priebehom prípravy všetkých športovcov i so susedskými vzťahmi s ostatnými výpravami v bloku, v ktorom sú Slováci ubytovaní. "Napriek tomu, že bývame o poschodie nižšie ako Lotyši, nebadať žiadnu rivalitu, naopak, dobré vzťahy pomáha rozvíjať aj azda najpomalší výťah na svete, ktorý máme vo svojom bloku," prezradil Dubovský.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.