Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Pozvánky na prvoligový volejbal

Sportnet|Publikované 15. nov 2002 o 23:00

Prešov/Svidník - Prvoligové súťaže vo volejbale žien a mužov majú počas víkendu na programe ďalšie kolá.Mužská prvoligová súťaž má šláger

Prešov/Svidník - Prvoligové súťaže vo volejbale žien a mužov majú počas víkendu na programe ďalšie kolá.

Mužská prvoligová súťaž má šláger nepochybne v dvojzápase Slávia Svidník - Neografia Martin, teda dvoch tímov zo silnej štvorky. Svidníčania zatiaľ neokúsili chuť prehry, druhí sú len preto, lebo odohrali o dva zápasy menej ako Stará Ľubovňa. Zaujímavosťou je, že ich tréner Miroslav Blanár pred súťažou favorizoval práve celok z Turca. Dôležitým pre vývoj zápasov môže byť spôsob, akým sa domáci dokážu vyrovnať s rozsiahlou maródkou, ktorá ich postihla v poseldných týždňoch. Naposledy v Spišskej Novej Vsi chýbali Ľ. Soták a Fečík, problémy sužujú aj skúseného Šalatu.

Druhý zástupca nášho regiónu, BŠK Bardejov, doposiaľ ešte nezvíťazil a súperom mu bude líder súťaže, Pienstav Stará Ľubovňa. V prípade mladého bardejovského celku bude zrejme úspechom každý uhratý set, hoci nikde nie je napísané, že volejbalová motyka nevystrelí...

Ženskej súťaži zatiaľ dominujú prešovské policajtky, ktoré v dvanástich zápasoch nepoznali trpkosť prehry a s dvojbodovým náskokom vedú pred Košicami. Na nule v kolonke prehier by sa dnes nemalo nič meniť, ŠKP privíta súperky z Liptovského Hrádku (patrí im doposiaľ 4. miesto) a zverenky Petra Šutrana sú jasnými favoritkami.

Program: Muži (6. kolo): Svidník - Martin (dnes o 11. hodine), Bardejov - Stará Ľubovňa (zajtra o 11. hodine), Kežmarok - Hriňová, Revúca - Lovinobaňa. Spišská Nová ves má voľno.

Ženy (7. kolo): Prešov - Liptovský Hrádok (dnes od 1. hodiny v telocvični Obchodnej akadémie na Volgogragdskej ulici), Rimavská Sobota - Hnúšťa, Zvolen - Humenné, Šaca - Košice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.