Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Pozoruhodné...

Sportnet|Publikované 11. dec 2005 o 23:00

Za jeden deň zarobili hádzanári šesťstotisícPrešov Hádzanári prešovského Tatrana hrali v sobotu večer na dvoch frontoch. O postup do štvrťfinále

Za jeden deň zarobili hádzanári šesťstotisíc

Prešov Hádzanári prešovského Tatrana hrali v sobotu večer na dvoch frontoch. O postup do štvrťfinále PVP na vlastnom ihrisku a na diaľku o prvenstvo v základnej časti extraligy s Považskou Bystricou. Jazýčkom na miske váh boli ale v tomto prípade Košičania. Považania mohli pri rovnosti bodov o skóre preskočiť Tatran len v prípade, ak by východniarom naložili o 25 gólov. Zázrak sa ale nekonal. Košickí hádzanári síce prehrali, ale najtesnejším rozdielom. A tak Prešovčania mohli majiteľovi klubu načrieť hlbšie do vrecka. Za postup do štvrťfinále mali cieľovú prémiu rovnako ako za prvenstvo po základnej časti extraligy.

"V jeden deň si naše mužstvo prišlo na rovných šesťstotisíc slovenských korún. Tristo za obe výhry nad Dobojom a postup do štvrťfinále, ďalších tristo za extraligový úspech," rýchlo vyrátal prémiové čiastky majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar. V ostatnom čase sa tatrancom výsledkovo darilo, takže k tejto sume je treba prirátať aj ďalšie finančné bonusy. "To je fakt, ale klubovou filozofiou je vytvárať po každej stránke také podmienky, aby sa hráčom oplatilo v Prešove hrať a nerozmýšľať o nejakých tretí či štvrtých ligách v zahraničí. K tomu uvediem, že od prvého novembra do desiateho decembra zarobilo mužstvo iba na prémiách milión šesťstoštyridsať tisíc slovenských korún. Pričom tréneri a realizačný tím je odmeňovaný zvlášť."

(leš)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.