Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

POZNÁMKA - V Jamníku bol výkon hlavného rozhodcu Švarca velmi slabucký

Sportnet|Publikované 20. okt 2002 o 22:00

Na úvod citát z hodnotenia stretnutia Jamník Odorín (Sp. denník, 23.9.2002) - V druhom polcase rozhodca Švarc nasadil zvláštny kurz. Okrem slabého

pohybu po ihrisku, nad niektorými nepresnými verdiktami sa dalo len pousmiat. Rozhodcovia boli v tomto súboji najslabším clánkom.

Co je na tom nekvalifikované a neobjektívne?

Po precítaní listu od rozhodcu Marcela Švarca (uverejnujeme ho na tejto strane) sme zostali v redakcii v nemom úžase. To nemyslíte pán Švarc vážne? Osobne sme boli prítomní na zápase Jamník Odorín (Ján Klapác od zaciatku, ja som prišiel až na druhý polcas z Chraste nad Hornádom, kde hrali Rudnany). To, že rozhodujete už šest mesiacov stretnutia v Nemecku vám nikto neberie. Zopakujem to aj niekolkokrát, váš výkon bol v Jamníku velmi slabucký.

Tiež patríte do skupiny rozhodcov z tzv. rýchlovýkrmu, ktorých postup vyššie a vyššie je raketový. Futbalovej verejnosti na Spiši netreba vysvetlovat preco. Kritizujete našu novinársku prácu. Za co? Že napíšeme to, co vidíme a pravdivo.

Ako sa dá napísat modernejšie, progresívnejšie a diplomatickejšie, ked sa v minulosti napríklad pri vašom návrate domov z Bratislavy menila delegácia (správa agentúry JPP), len aby ste vy mohli byt hlavným rozhodcom. Rozpamätajte sa, ako ste odsunuli rozhodcu Podobena z funkcie R v zápase I. triedy SOFZ, len aby vy ste mohli zapískat. V záujme spravodlivosti R Podobenovi na dalšie kolo predseda komisie (váš otec) dohodil viac stretnutí. Inak, aj na stretnutie Jamník Odorín bol delegovaný iný rozhodca.

Z vášho listu nás zaujala veta rozhodcov hodnotit prináleží len delegovanému delegátovi stretnutia. Pokial sme pozorne sledovali DZ v spomínanom stretnutí v Jamníku, žiadne poznámky si pocas zápasu nerobil.

Co sa týka osoby Jána Klapáca, on nepotrebuje nazriet do vyšších futbalových sfér, on totiž v týchto sférach pôsobil. Ale to si ani vy, ani ja, nemôžeme pamätat, lebo sme vtedy ešte neboli na svete.

P.S: Pozreli sme aj do Rozpisu sútaže. Na nominacnej listine rozhodcov SFZ a VsFZ, ani SOFZ, pre sútažný rocník 2002/2003 sme meno Marcel Švarc nenašli (!!!). I tak še da!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.