Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

POZNÁMKA - Kto sa nebojí, zorganizuje dorastenecký turnaj!

Sportnet|Publikované 15. dec 2003 o 23:00

Na poslednom rokovaní Rady SOFZ odznela aj požiadavka, aby sa organizoval turnaj aj pre mládežníkov. Spišský oblastný zväz počas zimnej prestávky

usporiada a už tradične seniorsky turnaj O pohár predsedu SOFZ.

Nepovieme nič nové, ak skonštatujeme, že mládežníci (dorast a žiaci) idú bokom, a to nielen počas sezóny, ale aj počas zimnej prestávky. Nedeľňajšie dorastenecké podujatie však všetkých presvedčilo, že aj mládežníci môžu mať kvalitný turnaj. Člen Rady SOFZ Ján Rumančík z Jamníka, ako jeden z mála, rozmýšľa inak. Nehľadal výhovorky tipu: Nedá sa, nemá kto a hlavne za čo!

Za pár dní dokázal zohnať sponzora, voľný termín v športovej hale a zorganizoval jeden výborný dorastenecký turnaj. Pomocnú ruku podal aj Spišský oblastný futbalový zväz.

S účasťou mužstiev nemal žiadny problém, to skôr opačne, prihlásili by sa aj ďalší. Ďalším prekvapením bola divácka kulisa a záujem o takéto podujatie. Kto si myslel, že hľadisko bude zívať prázdnotou, je na omyle. Na výkony svojich dorastencov sa prišli pozrieť funkcionári, rodičia, ale aj frajerky. Chlapci na palubovke sa snažili ich nesklamať. Mnohí z nich hrali halový futbal po prvýkrát v živote.

Neboli by sme to my, keby niečo nebolo skritizované. Pre nahustený program v športovej hale sa do turnaja mohlo prihlásiť len päť mužstiev. Do budúcnosti odznela aj vízia organizovať turnaj na dvoch miestach, aby takúto možnosť mali aj mládežníci z okresu Gelnica.

Prvý ročník Gizi Cupu naznačil, že aj mládežnícky halový turnaj môže mať svoju úroveň a kvalitu. Riaditeľ turnaja Ján Rumančík možno začal určitú tradíciu turnajov takéhoto typu. O budúcnosť sa nemusí obávať, veď sponzor, hráči a funkcionári odchádzali veľmi spokojní, s odkazom: O rok určite prídeme zase!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.