Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Poznámka

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

Šalamúnske rozhodnutie ObFZ Michalovce Šalamúnskym rozhodnutím by sa dal nazvať verdikt Disciplinárnej komisie Oblastného futbalového zväzu

Šalamúnske rozhodnutie ObFZ Michalovce

Šalamúnskym rozhodnutím by sa dal nazvať verdikt Disciplinárnej komisie Oblastného futbalového zväzu Michalovce. Týka sa stretnutia I. triedy dospelých OŠK Pavlovce nad Uhom Krásnovce, ktoré sa skončilo víťazstvom domácich 2:1. Pripomeňme si sled udalostí, ktoré predchádzali onému unikátnemu rozhodnutiu. Po skončení zápasu častovali "fanúšikovia" domáceho tímu hlavného rozhodcu Vassa slovne a údajne aj pľuvancom (za jeho výkon, ktorý bol podľa nášho názoru v prospech Krásnoviec). Nik si však doteraz nevie vysvetliť, čo prešlo v tej chvíli hlavou hráča hostí Paulíka, ktorý hodil do obecenstva fľašu a trafil ňou jedného fanúšika (Róma). Viete si asi predstaviť, čo nastalo. Odozva prišla hneď a "pán" hráč nevedel, kde skôr utekať. Schytal pár zaúch, niet divu, veď diváci sú všade na Slovensku rovnakí a za to, čo Paulík urobil, sa im ani nečudujem. Len vďaka rýchlemu zásahu domácich funkcionárov to skončilo pre spomínaného hráča Krásnoviec dosť dobre. Verdikt disciplinárnej komisie však znel: hráč Paulík, ktorý v podstate všetko vyprovokoval má zastavenú činnosť na jeden mesiac(!!!). Hráč Pavloviec nad Uhom Bohuš Novotný (fľaša trafila jeho otca) má zastavenú činnosť na šesť mesiacov. Vedúci domáceho mužstva Andrej Kurcik na tri mesiace. Pavlovce nad Uhom navyše dostali finančnú pokutu 2 000 Sk, a aby toho nebolo málo, po skončení súťaže im odrátajú tri body.

Ale, prečo páni z disciplinárnej komisie? Veď to bolo až po zápase a navyše, keby hráč Paulík nehodil fľašu do hľadiska, nič by sa nestalo. Týmto rozhodnutím zároveň dali návod ostatným klubom, ako majú postupovať, keď chcú poškodiť domácich. Podľa môjho názoru je to tendenčné a jednostranné rozhodnutie v neprospech OŠK Pavlovce nad Uhom.

A spomínaným pánom z disciplinárnej komisie odkazujem. Ak ste dospeli k takému rozhodnutiu, asi musel na vás veľmi tlačiť pán B..., ktorý mimochodom pochádza z Krásnoviec. Ešte raz sa nad tým, čo ste vyriekli, zamyslite. Čo ak by ste sedeli v tom hľadisku práve vy?

Marián Kička, Pavlovce nad Uhom

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.