Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

POZNÁMKA

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

To je ono, čo potrebuje náš mládežnícky futbalPrednedávnom sme boli na futbalovom plese v Margecanoch. Pri odovzdávaní cien bolo zaujímavé a aj

To je ono, čo potrebuje náš mládežnícky futbal

Prednedávnom sme boli na futbalovom plese v Margecanoch. Pri odovzdávaní cien bolo zaujímavé a aj úsmevné, keď Štefan Kovalčík ocenený za dlhodobú činnosť v klube si spomínal na svoj najdôležitejší gól. Bolo to proti Klčovu, ale ešte veľmi dávno na turnaji žiakov. On však na to nezabudol.

Možno ste si čitatelia regionálnej strany športu v Spišskom denníku KORZÁR všimli, že v poslednom období uverejňujeme výsledky halových turnajov žiakov od nášho dopisovateľa Dušana Girbu.

Najprv medzi sebou začali súperiť adepti tohto najmasovajšieho športu zo Spišských Vlách a Krompách. Že to nie je zlá myšlienka, pochopili aj v Spišskom Podhradí a v Žakarovciach. Tieto Školské športové strediská so zameraním na futbal našli spoločnú reč a výsledkom sú už skoro pravidelné turnaje.

Škoda len, že v Gelnici nechcú žiačikom z Gelnice - Žakaroviec poskytnúť telocvičňu.

Pred týždňom som bol osobne v Spišských Vlachoch prítomný na tomto halovom turnaji žiakov. V sobotu dopoludnia 30. novembra 2002 bolo nepríjemné sychravé počasie, aj dážď si našiel cestu do telocvične cez deravú strechu.

Ale to čo sa odohrávalo v telocvični bolo niečo úžasné!

Pravá nefalšovaná radosť mladých hráčov z futbalu, neskazená peniazmi, zákulisnými ťahmi a rozhodcami. Tréneri žiackych mužstiev si bez väčších problémov vedia dohodnúť termíny turnajov, bez pričinenia nejakého futbalového zväzu, ktorý by im len túto súťaž rôznymi nariadeniami a reorganizáciami skomplikoval.

Myšlienka halových turnajov pre žiakov je vynikajúca. Nech je takýchto podujatí pre začínajúcich futbalistov čo najviac!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.