Poznáme historicky štvrtého víťaza Willie O'Ree Award. Kto je Kevin Hodgson?

Oh My Hockey|17. jún 2021 o 07:59

Cena pre človeka, ktorý skrz hokej pozitívne vplýva na svoju komunitu a kultúru. Tou je Willie O'Ree Community Hero Award, udeľovaná od roku 2018 na počesť prvého černošského hráča v NHL. Získavajú ju spravidla ľudia, o ktorých bežný fanúšik nevie.

A takým je aj Kevin Hodgson z Calgary.

Víťaza vyhlásil P.K. Subban. Popri konkurencii Renee Hessovej a Howarda Smitha cenu napokon ako štvrtý v histórii získal Hodgson.

Bol ocenený za jeho prácu v programe HEROS. Ten je zameraný na deti a mládež, ktoré sa v živote stretli s psychickými a fyzickými problémami, pričom im skrz hokej ukazuje lepší život a bezpečnejšie prostredie. Jeho neziskovka pôsobí v 12 kanadských mestách a zverencom ponúka nielen trénovanie na ľade, ale aj pomoc so štúdiom či osobnými príležitosťami mimo ľadu.

S jeho organizáciou spolupracujú známe mená ako Jay Bouwmeester, Matt Dumba, Sven Bärtschi či Dougie Hamilton.

Víťaz bol vybraný pomocou hlasovania fanúšikov, slovo mal aj samotný Willie O'Ree. Hodgson s trofejou zinkasuje i 25 tisíc dolárov, zvyšní dvaja nominanti dostanú po 5 tisíc.

"Šport má schopnosť spojiť aj tých ľudí, u ktorých sa inak zdá, že nemajú nič spoločné a my, všetci nominovaní, zdieľame zápal pre hru, ktorá dokáže urobiť strašne veľa pre deti, ktoré to potrebujú," povedal Hodgson potom, čo bol menovaný víťazom trofeje.

Nachádzate sa tu: