Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Poznáme finalistov na Futbalistu roka

Marek Hamšík obhajuje prvenstvo v ankete o najlepšieho slovenského futbalistu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 11. mar 2015 o 15:34

Medzi kandidátmi na najlepšieho slovenského futbalistu roka 2014 sú legionári a Viktor Pečovský z domácej súťaže.

BRATISLAVA. Futbaloví tréneri a zástupcovia médií rozhodli o desiatich kandidátoch na najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky. Meno víťaza Ceny Jána Popluhára sa verejnosť dozvie v sobotu 28. marca v Žiline.

V spomenutej desiatke nominovaných figurujú Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva), Marek Hamšík (SSC Neapol), Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Juraj Kucka (FC Janov), Róbert Mak (PAOK Solún), Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Peter Pekarík (Hertha BSC Berlín), Martin Škrtel (FC Liverpool) a Vladimír Weiss ml. (Lekhwiya SC).

Prvenstvo z minulého roka obhajuje Marek Hamšík, ktorý vyhral tretí raz. Rekordérom v počte víťazstiev je Martin Škrtel. Ten triumfoval v rokoch 2007, 2008, 2011 a 2012. Z víťazstva v ankete, ktorú organizuje Slovenský futbalový zväz a denník Pravda, sa doteraz tešilo 13 futbalistov.

Pečovský najlepším hráčom Fortuna Ligy

V elitnej desiatke figuruje po šiesty raz v histórii aj futbalista z najvyššej domácej súťaže. Je ním Viktor Pečovský z MŠK Žilina, ktorý sa stal zároveň najlepším hráčom Fortuna ligy.

Organizátori zverejnili aj výsledky ďalších dvoch ankiet. Najlepším rozhodcom sa stal Richard Trutz, zatiaľ čo Roman Slyško bol najlepším asistentom rozhodcu.

Okrem hlavnej kategórie ankety, ktorá má štyri roky názov Cena Jána Popluhára, dekorujú v Žiline aj najlepšieho mladého futbalistu do 21 rokov (Cena Petra Dubovského), najlepšiu futbalistku a najlepšieho trénera.

Slávnostný večer vyhlásenia ankety bude v sobotu 28. marca v Mestskom divadle v Žiline.

Nominácie a známe výsledky futbalových ankiet za rok 2014:

Najlepší futbalista Slovenskej republiky - Cena Jána Popluhára: Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva/Rus.), Marek Hamšík (SSC Neapol/Tal.), Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva/Rus.), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň/ČR), Juraj Kucka (FC Janov/Tal.), Róbert Mak (PAOK Solún/Gréc.), Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Peter Pekarík (Hertha BSC Berlín/Nem.), Martin Škrtel (FC Liverpool/Angl.), Vladimír Weiss ml. (Lekhwiya SC/Kat.).

Cena Petra Dubovského pre najlepšieho mladého futbalistu do 21 rokov: Ondrej Duda (Legia Varšava/Poľ.), Adam Zreľák (MFK Ružomberok)

Tréner roka: Ivan Galád (reprezentácia SR do 21 rokov), Adrián Guľa (MŠK Žilina), Ján Kozák (reprezentácia SR).

Najlepší hráč Fortuna ligy: Viktor Pečovský (MŠK Žilina)

Najlepší rozhodca: Richard Trutz

Najlepší asistent rozhodcu: Roman Slyško.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.