Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Pozbierané v zákulisí

Sportnet|Publikované 21. jan 2006 o 00:00

Kým melbournske slnko vonku pálilo, pod strechou Arény Roda Lavera sa o všeličom hovorilo.

Ani ň o Hewittovej dcére

Prehry austrálskej jednotky a trojky na Australian Open Lleytona Hewitta s nižšie postavenými súpermi v Adelaide a Sydney už nie sú prekvapujúce. Otec a manžel Hewitt mohol skončiť už v 1. kole s Vikom, vyradenie v 2. kole s Chelom prišlo priam zákonito. Lleyton nemal zbraň, už ani rýchlosť, je to jeho najhorší výsledok od prehry v 1. kole Wimbledonu 2003 s Karlovičom a najhoršia bilancia po posledných 7 grandslamových turnajoch, kde vždy vypadol až s neskorším majstrom. Tak ako v Sydney, aj v Melbourne sa novinári márne pokúšali niečo dozvedieť alebo nebodaj nafotiť o jeho novorodenej dcérke. Hewitt a jeho žena, herečka Bec Cartwrightová predali všetky práva na dieťa, ktoré sa volá Mia, časopisu Womans Day za milión dolárov. Je to austrálsky unikát, ešte nikto z osobností toto v krajine nespravil.

Stávka na Hrbatého stála nervy

Ktorýsi stávkar v Austrálii bol vo štvrtok nesmierne nervózny. Stavil na Hrbatého víťazstvo v 2. kole nad D. Normanom 88 000 dolárov v kurze 1,12 a triasol sa o peniaze v 5. sete za stavu 7:8 a 15:30. Pre porovnanie - kým Hrbatý strávil vo dvoch kolách dvojhry na dvorci čistý čas 6 hodín a 54 minút, Federer iba 2 hodiny a 35 minút.

Má Damir bombu?

Otec staronovej austrálskej tenistky Jeleny Dokičovej Damir je zasa raz slávny. Jeho bradatá tvár zdobí všetky denníky, bol v televízii a pomaly sa presadzuje aj na stránkach zahraničných novín tak ako v Srbsku, kde svojimi hláškami predáva celé náklady. Jeho najnovšie hrozby o únose dcéry neberú ľudia vážne, ale austrálsky generálny prokurátor v televízii naozaj reagoval.

Povedal, že reči o zabití austrálskeho občana či zhodení bomby v Sydney sú dôvody na konanie polície. Len ktovie, či to naozaj povedal? Damir v minulosti kritizoval USA za bombardovanie Belehradu, Angličanov, že jazdia vľavo, Američanov za malé porcie lososa na obed, Austrálčanov za manipulovanie žrebu, Chorvátov, že sú ,,ustašovci, katolícki mučitelia a vymývači mozgov", ba aj vlastných Srbov, že mu nedovolili prebudovať centrum Belehradu a postaviť jeho tenisovú akadémiu.

Baghdatis a 21 príbuzných

Cyperský tenista Marcos Baghdatis sa cíti v Melbourne ako doma. Na každý jeho zápas chodí armáda Grékov s vlajkami a mocnými hrdlami a už na Čecha Štěpánka spustili lavínu neslušných pokrikov a obscénnych gest. ,,Radek si to sám pýtal, vyprovokoval ich, ale proti Roddickovi to už nebude, iba slušné pokriky," povedal limassolský rodák Baghdatis, ktorý sa sám považuje iba za Pologréka, lebo z otcovej strany je Libanončan. ,,V Melbourne som doma, žije tu 21 mojich bratancov a sesterníc z otcovej vetvy, grécki strýkovia a tety a ďalšia rodina."

Súvisiace články