Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Pozahadzovali neuveriteľné, prerazili z "nemožného" uhla...

Sportnet|Publikované 10. nov 2002 o 23:00

Prešov Do 63. minúty súboja zeleno bielych s policajtmi z Devína sa domáci strelci priam predháňali v zahadzovaní vyložených gólových príležitostí.

Aby nakoniec streleckú mizériu prerušil ľavý záložník Tatrana Prešov Ján Dic. Na tom by ešte nebolo nič zvláštne. Avšak paradoxné vo chvíľach, kedy z čistých pozícií Prešovčania neuspeli, zato z neuveriteľne ťažkého uhla, takmer od bránkovej čiary Dic prestrelil gólmana Devína. Týmto zásahom len podčiarkol svoj kvalitný a aktívny výkon v tomto stretnutí. Dobré záblesky mal Ján Dic síce i predchádzajúcich jesenných stretnutiach, no viac bolo tých "matnejších". Prečo podobných výkonov mužstva i niektorých individuálnych, nebolo viac už v predošlých dueloch?, pýtame sa strelca prvého z dvoch prešovských gólov?

"Nazdávam sa, že ak by sme i v predošlých zápasoch na domácom trávniku boli dali gól my a nie súper, boli by mali dozaista podobný spád ako tento s Devínom. Ono, ak by sme dnes nedali tie dva góly a súboj by skončil trebárs deľbou bodov, hovorilo by sa opäť, že to bol zápas ako celá jeseň v našom podaní. Čiže, na dobré veci v stretnutí by sa zabudlo," mieni J. Dic. "Myslím teda, že celá mizéria tých domácich duelov, v ktorých sme neuspeli, spočíva hlavne v tom, že sme sa nepresadili gólovo. Pritom, v každom stretnutí sme si šancí vypracovali dosť." Určite ale ani v jednom z nich nie toľko ako dnes... "Tak to teda nie." Nakoniec ste strelecky prerazili práve vy. Z pozície, z akej sa góly často nedávajú. Povedzte úprimne, to ste naozaj chceli z takého ťažkého uhla vystreliť, či centrovať a ono to padlo...? "Jednoznačne to mal byť center. Nakoniec sa z neho vykľula gólová strela. Ak už nás dovtedy futbalová šťastena obchádzala, v mojom prípade nám už priala." Zrejme sa zhodneme v názore, že taká slabá obrana s akou prišiel Devín, v Prešove v jeseni nehrala. "Samozrejme, každý dúfam videl, koľko chýb hostia vzadu vyprodukovali. Strácali ľahké lopty a i oni nám dosť šancí ponúkli. K mnohým sme ich však našou aktivitou donútili." FC Tatran uspel v "šesťbodovom" prvý raz doma. Všetko teda dobre dopadlo, ale pred zápasom asi to bol na vás dosť silný psychický tlak. Aj v ďalšom zápase ste "museli" a keby nebodaj neuspeli, Prešov by sa zosunul ešte hlbšie do druholigového prepadliska... "To je naozaj pravda. Na druhej strane sme si však verili a boli presvedčení, že nemôžeme predsa doma celú sezónu len prehrávať. Nuž i to znásobovalo naše odhodlanie. Burcovali sme sa i cez prestávku po bezgólovom prvom polčase. Verili, že nejaký ten gól padnúť musí a konečne to vyšlo. Veď už ja bolo načase..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.