Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Povzbudení futbalisti Partizána chcú do prípravy v pohode

Sportnet|Publikované 17. dec 2013 o 00:00

Futbalisti Partizána Bardejov už druhú sezónu hrajú o horné priečky 2. ligy.

BARDEJOV. Futbalisti Partizána Bardejov už druhú sezónu hrajú o horné priečky 2. ligy, teraz prezimujú na druhom mieste so stratou šesť bodov na lídra z Podbrezovej.

Je zaujímavé vypočuť si názory hráčov i trénerov v tomto období prípravy, keď vonku je mínusová teplota a predo dvermi sú významné sviatky na prelome rokov.

Na dôvažok, teraz všešportový mestský areál čaká rozsiahla rekonštrukcia na futbalový štadión bez atletickej dráhy a sektorov. V meste sa názory na tento finančne nákladný krok diametrálne líšia.

Výraznou postavou v mužstve je Vladislav Palša, na ktorého bolo spoľahnutie nielen v obrane, no aj pred bránou súpera nenechal nikoho na pochybách, že je to bojovník na pohľadanie.

Odchovanec Partizána by naďalej chcel hrať o čo najvyššie priečky: „Boli aj lepšie zápasy, no v niektorých sa dalo uhrať aj viac, no myslím si, že to bolo dobré. Naše postavenie hovorí o sile kádra, sme dobrá partia hráčov, trénerov a realizačný tím.”

A či sa mužstvo nakoplo na postup, Palša zauvažoval: „ Zatiaľ tu o tom nikto nič nehovorí. No kým budeme hrať hore, prečo by sme neživili takúto šancu.”

Výraznou postavou súťaže medzi žrďami bol Ján Čikoš-Pavličko, s touto časťou súťaže je spokojný: „Hrali sme pekný kombinačný futbal, doma sme bodovali, aj z vonku sme niečo priniesli. Dostali sme málo gólov, menej ako pred rokom, defenzíva pracovala dobre, v ofenzíve mohlo byť troška viac gólov. Chceme hrať čo najvyššie, je tam ešte trinásť zápasov. ”

Je ešte predčasné hovoriť o kádri, ktorý nastúpi 8. marca, keď je na programe prvý jarný zápas.

Tréner Rastislav Kica si želá, aby sa k spokojnosti skončil najprv tento rok: „V prvom rade záväzky, ktoré boli stanovené pred ročníkom, aby boli do bodky splnené voči kabíne, chlapcom, trénerom. Idú Vianoce, aby bola pohoda, v kabíne je, no treba položiť tú povestnú čerešničku na tortu. Verím, že vedenia spraví všetko tak, aby sviatky boli príjemné a krásne, aby sme sa 8. januára tešili na prvý tréning.”

Asistent trénera Jozef Kukulský je presvedčený, že chlapci v hre urobili veľký progres: „Prispeli k tomu aj diváci, ktorí chodia na zápasy a povzbudzujú nás. Verím, že tu bude naďalej taká klíma, aby tu všetko fungovalo, aby príprava prebehla v pokoji a dobre.”

Súvisiace články